Pasaules čempionātā supergigantā uzvaru izcīna šveicietis Kušs

Pasaules čempionātā kalnu slēpošanā supergiganta sacensībās vīriešiem trešdien par uzvarētāju kļuva Šveices sportists Didjē Kušs.

34 gadus vecais kalnu slēpošanas veterāns finišā uzrādīja rezultātu viena minūte un 19,41 sekundes, par 0,99 sekundēm apsteidzot sudraba medaļas ieguvēju Peteru Fillu no Itālijas.

Savukārt bronzas medaļu supergigantā ieguva norvēģis Aksels Lunns Svindāls, kurš Kušam zaudēja 1,02 sekundes.

1998.gada Nagano olimpiskajās spēlēs Kušs supergiganta sacensībās izcīnīja sudraba medaļu, bet pirms diviem gadiem pasaules čempionātā šajā pat disciplīnā viņš ieguva bronzas godalgu.

Šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas supergiganta disciplīnas kopvērtējuma līderis Benjamins Raihs no Austrijas trešdien ieņēma piekto vietu, par 1,15 sekundēm atpaliekot no Kuša.

Savukārt šīs sezonas pašreizējais Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderis horvāts Ivica Kosteličs supergiganta sacensībās muguras savainojuma dēļ nepiedalījās.

Supergiganta sacensībās piedalījās arī divi Latvijas kalnu slēpotāji. Einārs Lansmanis finišā uzvarētājam zaudēja 14,39 sekundes, ieņemot pēdējo, 47.vietu, bet Roberts Rode nefinišēja.

Kopumā startam bija pieteikušies 70 sportisti, no kuriem trīs nestartēja, bet vēl 20 nefinišēja.