Pasaulslavenās portugāļu fado mūzikas dīvas koncerts Valmierā

Apollo
0 komentāru

6. decembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā temperamentīgas mūzikas cienītāji aicināti apmeklēt pasaulslavenās portugāļu fado dziedātājas Marizas koncertu.

Fado mūzikas stils līdzinās portugāļu blūzam, tango un flamenko. Tulkojumā fado nozīmē «liktenis» — tā ir mūzika, kas dziļi sakņojas portugāļu tautas liktenī. Dziedātāja Mariza atzīst, ka fado ir emocionāla mūzika, pilna kaislību, sāpju, skumju, greizsirdības, bet tai pašā laikā fado spēj savienot neciešamas sāpes ar dzirkstošu dzīvesprieku, dzīves nežēlību ar mīlestības spēku.

Māksliniece šogad Latvijā sniegs tikai divus koncertus — Valmierā un Nacionālajā operā Rīgā, portālu «Apollo» informēja Līga Medvecka, Valmieras Domes sabiedrisko attiecību speciāliste.

Mariza dzimusi Mozambikā, bet jau bērnībā dziedātājas ģimene pārcēlās uz dzīvi Portugālē, kur meitene pirmo reizi izdzirdēja fado.

2001. gadā tika izdots dziedātājas pirmais albums «Fado em mim» («Fado manī»). Mariza sniegusi koncertus Ņujorkā, Holivudā, Londonā, Lisabonā un citviet. 2003. gadā dziedātāja atzīta par Gada personību Portugālē, pateicoties par valsts vārda un kultūras nešanu pasaulē ar tai raksturīgo fado mākslu. Presē rakstīts, ka Mariza ir viens no spožākajiem muzikālajiem atklājumiem Eiropā pēdējo gadu laikā. Marizas izpildītā mūzika gan Eiropā, gan pasaulē aizkustina arvien vairāk klausītāju siržu, izpelnoties šīs mūzikas cienītāju mīlestību, balvas un atzinību. Dziedātāja ieguvusi balvas starptautiskos konkursos un festivālos par visspožāko uzstāšanos. Mariza, dziedot fado, vienlaikus saglabā mūzikas oriģinalitāti, tajā pašā laikā eksperimentē, ienesot šajā mūzikas stilā jaunas vēsmas. Dziedātāja muzicējusi kopā ar Hosē Mersē, ar Stingu izpildījusi megahitu «A Thousand Years» par godu 2004. gada olimpiskajām spēlēm.

Marizas pēdējais albums «Transparente» izdots vairāk nekā 35 valstīs Eiropā, ASV un Latīņamerikā, gūstot spožus panākumus Portugālē, Somijā, Spānijā, Lielbritānijā, Francijā, Holandē un citās valstīs.

Biļetes uz Marizas koncertu var iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē (tālrunis 4207207) un «Biļešu paradīzes» kasēs visā Latvijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv