«Pasažieru vilciens» pērn sodījis 933 pasažierus, iekasējot 2898 latus

Apollo
0 komentāru

Pasažieru pārvadātājs pa dzelzceļu «Pasažieru vilciens» (PV) pērn sodīja 933 pasažierus, iekasējot 2898 latus, aģentūrai BNS pastāstīja PV sabiedrisko attiecību speciālists Egons Ālers.

«Pasažieru vilciens» pērn sodījis 933 pasažierus, iekasējot 2898 latus

Foto: AFI

Viņš sacīja, ka pasažieri sodīti par smēķēšanu vilcienā, braukšanu bez biļetes, braukšanu ar neatbilstošu biļeti, braukšanu ar citas personas apliecību un citiem pārkāpumiem.

Ālers informēja, ka lielākā daļa - trīs ceturtdaļas - no sodītajiem pasažieriem sodīti par braukšanu bez biļetes vai braukšanu ar neatbilstošu, piemēram, iepriekšējās dienas, biļeti.

PV pārstāvis stāstīja, ka janvāra beigās Saeima trešajā lasījumā apstiprināja soda naudu palielināšanu par pārkāpumiem sabiedriskajā transportā, kas stāsies spēkā pēc izsludināšanas oficiālajā laikrakstā «Latvijas Vēstnesis».

Par pārkāpumiem, par ko pašreiz soda nauda ir trīs lati, būs jāmaksā pieci līdz 10 lati, savukārt par pārkāpumiem, par ko patlaban jāmaksā pieci lati, - no 10 līdz 15 latiem. Viņš norādīja, ka soda naudas palielināšana ir viens no instrumentiem, kā mazināt pasažieru pārkāpēju skaitu. Ālers arī teica, ka pašreizējo soda naudu apmēri ir neadekvāti zemi.

Informācija PV mājaslapā liecina, ka par smēķēšanu dzelzceļa transporta objektos, kur tas ir aizliegts, patlaban izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu līdz pieciem latiem, par braukšanu bez biļetes piepilsētas vilcienos soda nauda ir līdz trīs latiem, vietējos un tālsatiksmes vilcienos - līdz pieciem latiem.

PV šogad janvārī pārvadāja 1,888 miljonus pasažieru, kas ir par 1,4% mazāk nekā 2008.gada janvārī. Pērn gadā kopumā PV pārvadāja 26,37 miljonus pasažieru, kas ir par 2,2% mazāk nekā 2007.gadā.

«Pasažieru vilciens» ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no valstij piederošās Latvijas dzelzceļa kompānijas «Latvijas dzelzceļš» veiktajām funkcijām. Iepriekš PV 100% bija «Latvijas dzelzceļa» meitasuzņēmums, taču pagājušā gada oktobrī PV pārveidots par valsts uzņēmumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv