Pašmāju grāmatnīca grozāmgrābsli sāk dēvēt vēl sarežģītāk Attēlu galerija

Apollo
60 komentāri

Grāmatnīcas «Zvaigzne ABC» īpašniece Vija Kilbloka metusi pie malas nosaukumus virpināmais un grozāmgrābslis, «fidžet spineriem» («fidget spinner») izvēloties jaunu nosaukumu.

«SKVIRBSTS! Tā būs rakstīts visās «Zvaigznes» grāmatnīcās. Nekādu pazemojošo terminologu apstiprināto grozāmgrābšļu un anglisko spineru! Paldies Kristapam Vecgrāvim par šo skaisto un precīzo vecvārdu, ko mēs ar prieku atdzīvinām un laižam tautās. Mīlam Latviju un tās valodas bagātības!» sociālajā tīklā «Facebook» raksta uzņēmēja.

Kā jau ziņots, rotaļlieta tiek ražota no dažādiem materiāliem un pieejama dažādās krāsās un pat ar iebūvētām LED gaismiņām. Tā sastāv no lodīšu gultņa ap kuru griežas apļveidīgi atzari.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina patērētājus pārliecināties, vai to rīcībā nav «spineri», kuriem ir viegli pieejami bateriju nodalījumi un attiecīgi - arī baterijas. Ja bateriju nodalījums ir viegli atverams, PTAC vērš uzmanību uz to, ka bateriju nodalījumam jābūt cieši noslēgtam, lai bērns tajā esošajām baterijām nevarētu piekļūt. Tam jābūt atveramam tikai ar instrumenta palīdzību vai bateriju nodalījuma vāka atvēršanai nepieciešamas divas dažādas kustības.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv