Pašnāvības filmās no 1950. līdz 2006.gadam ir trīskāršojušās

Apollo
0 komentāru

Laikā no 1950. līdz 2006.gadam atklātas un detalizētas pašnāvību ainas filmās ir trīskāršojušās, vēsta Pensilvānijas Universitātes Anenberga Valsts politikas centra ziņojums, kas balstīts uz komerciāli veiksmīgāko filmu analīzi.

Pašnāvības filmās no 1950. līdz 2006.gadam ir trīskāršojušās

Foto: Scanpix/AP

Kā norāda pētījuma autors Patriks I. Džeimisons, šis atklājums sakrīt ar pusaudžu pašnāvību skaita pieaugumu, lai gan ir pārsteidzīgi apgalvot, ka pieaugošais pašnāvību attēlojums filmās izraisījis arī pašnāvību skaita pieaugumu dzīvē. Tomēr 855 ienesīgāko filmu analīzes rezultāti liecina, ka nepieciešami tālāki pētījumi par to, kādu iespaidu pašnāvību attēlojums filmās atstāj uz jauniešiem. Džeimisons piebilda, ka skatoties filmas, kurās attēlotas pašnāvības, jauniešiem var rasties priekšstats, ka viņi nevar saņemt efektīvu palīdzību.

Pētījumā arī atklāts, ka gan filmās ar reitingu PG-13 (nerekomendē skatīties bērniem, kas jaunāki par 13 gadiem), gan filmās ar reitingu R (aizliegts skatīties personām, kas jaunākas par 17 gadiem) pašnāvības tiek attēlotas vienlīdz atklāti un detalizēti. «Filmu reitinga sistēmā ir kaut kas nopietni nepareizs, ja filmai ar atklātu un detalizētu pašnāvības attēlojumu iespējams piešķirt reitingu PG-13,» uzsvēra Džeimisons.

ASV Filmu asociācija, kas piešķir filmām reitingus, pagaidām nav atbildējusi uz reportieru lūgumiem komentēt pētījuma rezultātus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv