Pastam grib nodot vērtīgus valsts īpašumus Vecrīgā un centrā

Apollo
0 komentāru

Satiksmes ministrija (SM) rosinājusi noguldīt Latvijas Pasta pamatkapitālā vērtīgus īpašumus Vecrīgā un Rīgas centrā, tādējādi «līdzsvarojot saistību portfeli», proti, palielinātu pašu kapitālu iepretim ņemtajiem kredītiem. Taču tas rada iespēju tos par patīkamu cenu pārdot pietuvinātām personām, formāli nenodarot zaudējumus valstij, raksta «Diena». 

Pastam grib nodot vērtīgus valsts īpašumus Vecrīgā un centrā

Foto: AFI

Laikraksts arī atgādina, ka līdzīgā shēmā 90. gadu otrā pusē ar satiksmes ministru Aināru Šleseru (LPP/LC) saistītai kompānijai pārdeva viesnīcu «Rīdzene».

Ministrijas valdībai sagatavotais projekts paredz Latvijas Pasta pamatkapitālā ieguldīt 20 īpašumus 6,3 miljonu latu vērtībā. 18 ir lēti zemes gabali rajonos. Rīgas īpašumi ir cits gadījums. Ēkā iepretim «Galerijai «Centrs»», ko SM iznomājusi uzņēmumam «Lattelecom», ir gandrīz 7000 kvadrātmetru biroju platības. Skaistajā nacionālā romantisma stila mājā Brīvības un Lāčplēša ielas stūrī ir ap 3000 kvadrātmetru komercplatības. Ministrijas pasūtītajā uzņēmuma «Interbaltija» vērtējumā (2008. gada septembris) abu īpašumu vērtība lēsta attiecīgi 3,27 un 2,98 miljoni latu.

Ministrijas valsts sekretārs Nils Freivalds (LPP/LC) apgalvo, ka nolemts ieguldīt tieši šos īpašumus, jo uz ministrijas vārda Rīgā esot reģistrētas tikai trīs vērtīgas mājas — šīs un SM ēka. 

Laikraksts spriež, ka šī shēma gan vedina uz atmiņām par viesnīcas «Rīdzene» pārdošanu 1997. gadā. Tika nolemts palielināt Latvijai un SAS piederošās aviosabiedrības «airBaltic» pamatkapitālu. Latvija no savas puses ieguldīja nevis naudu, bet īpašumu — «Rīdzeni». Vēlāk to pārdeva izsolē, kuras godīgumu daži potenciālie privatizētāji apšaubīja. Par sākumcenu — 2,25 miljoniem ASV dolāru — ēku nopirka SIA «Varner Hakon Invest», ar ko bija saistīts tagadējais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC). Arī LP padomes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LPP/LC) veiksmīgi darbojies nekustamo īpašumu jomā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv