Pašvaldībām pašām iespēja noteikt sociālā dzīvokļa īres maksu

Apollo
0 komentāru

Saeima ceturtdien, 14.janvārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā «Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām», kas paredz iespēju pašvaldībām pašām noteikt, par kādu maksu izīrēt sociālos dzīvokļus, portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienests.

Pašvaldībām pašām iespēja noteikt sociālā dzīvokļa īres maksu

Foto: Agnese Gulbe/LETA

Jaunās izmaiņas paredz no likuma izslēgt obligāto nosacījumu, ka sociālā dzīvokļa īres maksai jābūt vismaz trīs reizes zemākai par īres maksu, kas noteikta attiecīgās kategorijas pašvaldības dzīvokļiem. Taču tiks saglabāts nosacījums, ka sociālā dzīvokļa īres maksai jābūt zemākai par citu pašvaldības izīrēto dzīvokļu īres maksu.

Patlaban nav pamata noteikt trīs reizes mazāku sociālā dzīvokļa īres maksu, jo tas rada nevienlīdzīgu attieksmi pret tiem sociāli mazaizsargātajiem cilvēkiem, kuri īrē sociālo dzīvokli, un tiem, kuri īrē citus pašvaldības dzīvokļus, norāda grozījumu autori.

Jaunais regulējums stāsies spēkā šī gada 1.februārī, un tas neattieksies uz spēkā esošajiem īres līgumiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. novembris

Vārda dienas

Zeltīte, AndisAndars, Jona, Zlata, Zeltiņa, Zelta, Viliberts, Vilibalds, Vilfrīds, Vilfrida, Vigurds, Vigra, Vigorts, Vigors, Ando, Andijs, Andejs, Jonass

Valūtu kursi

21.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv