Pašvaldības par savu naudu uzsaukušas ceļojumus

Apollo
0 komentāru

Finanšu ministra iesniegtajā 2008. saimnieciskā gada pārskatā uzrādītā informācija par pašvaldību budžetu izpildi nav salīdzināma un nesniedz skaidru priekšstatu par patieso situāciju, atkārtoti konstatējusi Valsts kontrole.

Pašvaldības par savu naudu uzsaukušas ceļojumus

Foto: «Scanpix»/AP

Revīzijā konstatēts, ka vairākas pašvaldības apmaksājušas ārvalstu braucienus personām, kuras nav darba tiesiskajās attiecībās ar pašvaldību, lai gan komandējumos nosūta un komandējuma izdevumus atlīdzina tikai pašvaldības darbiniekiem. Kopumā ārvalstu ceļojumiem šīs pašvaldības iztērējušas 324 981 latu.

Turklāt, lai gan pašvaldībām ir aizliegts jebkāda veida aizdevumus, pērn Jelgavas, Tukuma un Ventspils pašvaldība izsniegusi aizdevumu kopumā par 1,4 miljoniem latu.

Valsts kontrole arī atkārtoti konstatējusi, ka pašvaldības grāmatvedības uzskaitē un gada pārskatā nav uzrādījušas sev piederošo zemi, mežaudzes. Izlasē iekļautās pašvaldības grāmatvedības uzskaitē un gada pārskatā nav uzrādījušas zemes platības 5076 hektāru platībā, 143 zemes gabalus, kas atrodas zem ielām un ceļiem, mežaudzes 150 hektāru platībā. Zemes platības 23,2 miljonu latu vērtībā nepamatoti uzrādītas zembilancē, nevis pamatlīdzekļu sastāvā.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv