Pašvaldības streikos, ja sarunu iespējas «būs izsmeltas»

Apollo
0 komentāru

Pašvaldības varētu izsludināt ārkārtas stāvokli, ja «visas sarunu iespējas [ar valdību] būs izsmeltas», piektdienas rītā Latvijas Radio sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Andris Jaunsleinis

Andris Jaunsleinis

Foto: AFI

Jautāts, ko nozīmētu ārkārtas stāvoklis, LPS vadītājs norādīja, ka vispirms tas varētu būt, piemēram, vienas dienas brīdinājuma streiks, kurā pašvaldības neapkalpotu iedzīvotājus. Par to gan visi iepriekš būtu informēti un solidarizētos, norādīja Jaunsleinis. «Streika būtība ir demonstrēt sabiedrības viedokli.»

Viņš gan arī uzsvēra: «Ļoti ceru, ka līdz tam [streikam] nenonāks.» Jaunsleinis izteica cerību, ka valdība ieklausīsies LPS prasībās.

Jaunsleinis stāstīja, ka LPS prasību būtība ir lielākas brīvības piešķiršana pašvaldībām, lai tām būtu vairāk tiesību izlemt, kā tikt galā ar problēmām, kas saistītas ar krīzi ekonomikā. Šādi lēmumu pieņemšana būtu efektīvāka un mazāk birokrātiska, klāstīja LPS priekšsēdis. «Krīzes situācijā nevaram atļauties ilgi gaidīt.»

Viņš gan atzina, ka ar nesen apstiprināto Valda Dombrovska (JL) valdību pašvaldībām «faktiski nekādas nopietnas sarunas vēl nav bijušas».

Kā vēstīts, saistībā ar līdzekļu trūkumu LPS kongress pilnvarojis LPS domi nepieciešamības gadījumā lemt par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu pašvaldībās. Lēmumā par ārkārtas stāvokli LPS aicina ietvert vienotus pašvaldību rīcības noteikumus, aicināt pašvaldības pieņemt attiecīgus lēmumus un lemt par kopīgiem pašvaldību ārkārtas pasākumiem — streiku, aicinājumu izsludināt ārkārtas Saeimas vēlēšanas vai citiem pasākumiem, kas izrietētu no situācijas analīzes, liecina LPS 19. kongresa rezolūcija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv