Pauls nosaucis par «slimu» latvieti, kurš par viņu sūdzējies VVC

Apollo
1058 komentāri

Kāds Latvijas iedzīvotājs Ēriks Daliba pasūdzējies Valsts valodas centram par to, ka komponists Raimonds Pauls Ludzas pilsētas gadadienas svinībās runājis krievu valodā.

Pauls nosaucis par «slimu» latvieti, kurš par viņu sūdzējies VVC

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Raimonds Pauls uzrunu Ludzas 840. gadu jubilejā saka krievu valodā. Esam tik tālu? :(“ - savā «Twitter» kontā 12. augustā bija ierakstījis Daliba.

Daliba ieraksts izraisījis plašas diskusijas, un, kā jau ierasts, sociālā tīkla lietotāji sadalījušies divās karojošās nometnēs: daļa tikumīgo valsts valodas aizstāvi atbalsta, savukārt citi viņa rīcību uzskata par nelāgu.

Dažas dienas pēc notikušā komentāru par notikušo maestro sniedzis Krievijas Nacionālajam ziņu dienestam, izsakot bažas par Dalibas psihisko veselību.

«Es neuzskatu, ka man par kaut ko būtu jāattaisnojas. Es piedalījos koncertā, kur mēs izpildījām vairākas dziesmas krievu valodā. Vēl es krieviski nodevu sveicienu no Allas Pugačovas, jo dienu pirms tam Rīgā viņu biju saticis savā izrādē.

Kāpēc jūs pievēršat uzmanību tādiem muļķiem? Nu un tad – kaut kāds slims cilvēks. Es vispār uzrunu neteicu, tikai sveicienu. Jā, mēs uz skatuves jokojām, dziedājām populāras dziesmas, no kurām dažas bija krievu valodā. Kas tur slikts? Mums Intars Busulis pusi savas programmas izpilda krievu valodā, bet es spēlēju krievu drāmā,» aģentūra citē Paula vārdus.

Ludzas iedzīvotāju skaits ir aptuveni deviņi tūkstoši. No tiem 57,9 procenti ir latviešu, 36,5 procenti – krievu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv