Pavasaris esot tālu. Iespējams, vēl aprīlī būs sniegs

Apollo
0 komentāru

Ziņu aģentūras, atsaucoties uz savu arhīvu informāciju, vēstī, ka šī ir pēdējo vismaz 15 gadu aukstākā ziema. Lai vai kā — sinoptiķi prognozē, ka ziema tuvākajā laikā nebeigsies. Arī februāra pirmajā pusē gaisa temperatūra būs zem normas, portālam «Apollo» pavēstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras Prognožu nodaļā.

Pavasaris esot tālu. Iespējams, vēl aprīlī būs sniegs

Foto: Scanpix/Reuters

Februāra pirmajā pusē gaisa temperatūras norma ir -6,8 līdz -6,3 grādi valsts austrumu daļā. Savukārt piekrastes rajonos normāla gaisa temperatūra ir -2,9 līdz -2,8 grādi.

Klimatoloģe Marta Smita «Apollo» sacīja, ka neierasti aukstās ziemas dēļ pastāv lielāka varbūtība, ka pavasaris šogad nebūs agrs. Normālās ziemās, kad gaisa temperatūra īpaši nepārsniedz normas robežas, sniega sega dažkārt Latvijas vidienē saglabājas pat marta beigās, bet šoreiz tā varētu būt pat vēl aprīlī.

Prognožu daļā «Apollo» sacīja, ka netiek izslēgti īslaicīgi atkušņi, tomēr pamatā saglabāšoties auksts laiks.

Izrādās, 2010. gada janvāra pirmās divas dekādes ir tikai 11. aukstākās pēdējo 87 gadu laikā. Smita norādīja, Baltijai kopumā raksturīgi mainīgi laika apstākļi, kad ļoti aukstas ziemas mijas ar siltām.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv