Pāvests Francisks ieslodzītajiem vadīs dievkalpojumu un veiks rituālu kāju mazgāšanu

Apollo
22 komentāri

Pāvests Francisks jaunnedēļ vadīs dievkalpojumu Romas jauniešu cietumā, ceturtdien pavēstīja Vatikāns. Dievkalpojuma laikā pāvests ieslodzītajiem veiks arī rituālu kāju mazgāšanu.

Pāvests Francisks ieslodzītajiem vadīs dievkalpojumu un veiks rituālu kāju mazgāšanu

Foto:AFP/Scanpix

Vadot Zaļās ceturtdienas dievkalpojumu Romas cietumā, pāvests turpinās tradīciju, kuru viņš aizsāka, vēl būdams Buenosairesas bīskaps, kad viņš Zaļajā ceturtdienā mēdza noturēt dievkalpojumus cietumos, slimnīcās un veco ļaužu namos, paskaidroja Vatikāna pārstāvis.

Kāju mazgāšanas ceremonija sakņojas evaņģēlija stāstā par Jēzu Kristu, kurš pirms pēdējā vakarēdiena mazgājis kājas saviem apustuļiem.

Vēl pirms cietuma apmeklējuma Francisks Zaļajā ceturtdienā vadīs dievkalpojumu Romas Svētā Pētera bazilikā, pavēstīja Vatikāns.

Kā ziņots, katoļu kardinālu konklāvs 13.martā Vatikānā par jauno Romas katoļu pāvestu izraudzījās līdzšinējo Buenosairesas arhibīskapu Horhi Mario Bergoljo.

76 gadus vecais Bergoljo kļuvis par katoļu baznīcas vēsturē pirmo Amerikas pārstāvi pāvesta krēslā. Viņš ir arī pirmais neeiropietis, kam baznīcas vadība uzticēta pēdējās tūkstošgades laikā.

Otrdien krāšņā inaugurācijas ceremonijā Vatikānā Svētā Pētera laukumā Francisks saņēma pāvesta varas simbolus - mantiju un «zvejnieka gredzenu» -, ar to oficiāli sākot savu valdīšanu apustuliskajā tronī kā 266.pāvests.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv