Pāvests Lieldienās lūdz par mieru pasaulē Papildināts Attēlu galerija

Apollo
65 komentāri

Romas pāvests Francisks svētdien Lieldienu vēstījumā lūdza par mieru pasaulē.

«Kristus ir mūsu miers, un caur viņu mēs lūdzam mieru visai pasaulei,» pāvests sacīja, uzrunājot Svētā Pētera laukumā sanākušos ticīgos.

«Mēs lūdzam Kristu, kurš ir augšāmcēlies, kurš nāvi pārvērš dzīvībā, pārvērst naidu mīlestībā, atriebību - piedošanā, karu - mierā,» norādīja pāvests.

Tradicionālajā Lieldienu uzrunā «Urbi et Orbi» («Pilsētai un pasaulei») Romas katoļu baznīcas galva » aicināja panākt politisku risinājumu Sīrijas krīzei un mudināja uz izlīgumu Korejas pussalā.

Pāvests arī nosodīja cilvēku kontrabandu, norādot, ka «tas ir izplatītākais verdzības paveids 21.gadsimtā».

Uzrunājot aptuveni 250 000 cilvēku, kas pulcējušies Svētā Pētera laukumā, Francisks aizlūdza par «dārgo Sīriju, tās konflikta māktajiem ļaudīm un daudzajiem bēgļiem, kuri gaida palīdzību un mierinājumu».

«Cik daudz asiņu izliets! Cik gan daudz ciešanām vēl ir jābūt, iekams tiks rasts politisks risinājums šai krīzei?» vaicāja pāvests. «Korejas pussalā lūdzam, lai tiktu pārvarētas domstarpības un lai pieaugtu samierināšanās gars.»

Francisks aizlūdza arī par Nigēriju, «kur daudzi cilvēki, tostarp bērni, atrodas teroristu grupējumu gūstā.»

Pāvests pieminēja arī situāciju Tuvajos Austrumos, aizlūdzot par mieru šajā reģionā, «un jo īpaši starp izraēliešiem un palestīniešiem, kuriem ir grūtības atrast izlīguma ceļu, lai viņi varētu apņēmīgi un drosmīgi atjaunot sarunas, lai izbeigtu konfliktu, kas turpinājies pārāk ilgi».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv