Pāvests: ticīgo grēki ir vislielākais apdraudējums baznīcai

Apollo
0 komentāru

Romas pāvests Benedikts XVI otrdien savā uzrunā katoļticīgajiem brīdināja, ka to grēki ir lielākais apdraudējums baznīcai.

Pāvests: ticīgo grēki ir vislielākais apdraudējums baznīcai

Foto: Scanpix/Reuters

«Vislielākais kaitējums nāk no kristiešu ticības aptraipīšanas un to dalībnieku un kopienu dzīves [aptraipīšanas],» savā uzrunā mises laikā sacīja pāvests, tieši gan neminot pedofilijas skandālus, kas pēdējos mēnešos skāruši baznīcu.

«Šodien mēs ar šausmām varam novērot to, kā baznīcu vajā nevis ārējie ienaidnieki, bet gan pašas baznīcas grēki,» norādīja Benedikts XVI.

Mises laikā godinot svētos Romas aizbildņus Pēteri un Pāvilu, pāvests brīdināja par «nevienprātību, nesaskaņām, neticību evaņģēlijam, kas nopietni apdraud baznīcu». Jo īpaši pāvests norādīja uz baznīcas locekļu «patmīlību, iedomību, lepnumu un kāri pēc naudas».

Misē piedalījās arī Beļģijas Briseles-Mehelenas arhidiecēzes vadītājs arhibīskaps Andrē Mutjēns Leonards, kas atrodas pēdējā Beļģijā izskanējušā pedofilijas skandāla pašā epicentrā.

Pagājušajā nedēļā Beļģijas policija veica kratīšanu vairākos baznīcas birojos, aizturot bīskapus un konfiscējot datorus un dokumentus, arī materiālus, ko savākusi baznīcas atbalstīta izmeklēšanas komisija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv