Paziņoti «Spēlmaņu nakts 2010/2011» nominanti. Saraksts

Apollo
0 komentāru

Ceturtdien, 16.jūnijā, piedaloties iepriekšējā 2010.gada Spēlmaņu nakts laureātiem Daigai Kažociņai (Gada aktrise) un Kasparam Znotiņam (Gada aktieris), kā arī teātru vadītājiem, aktieriem un Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētājai Daigai Šiliņai - Gaismiņai, tika pasludināti 2010./2011.gada sezonas Latvijas Teātra balvas «Spēlmaņu nakts» pretendenti 17.nominācijās.

Paziņoti «Spēlmaņu nakts 2010/2011» nominanti. Saraksts

Publicitātes foto.

1. Gada dramatiskā teātra izrāde:

  • «Ragana» - K.Šēnhera lugas iestudējums Liepājas teātrī, režisors Dž.Dž.Džilindžers;
  • «Atvadas jūnijā» - A.Vampilova lugas iestudējums Dailes teātrī, režisors Mārtiņš Eihe;
  • «Otello» - V.Šekspīra lugas iestudējums Jaunajā Rīgas teātrī, režisore Māra Ķimele;
  • «Amadejs» - P.Šefera lugas iestudējums Dailes teātrī, režisors Jans Villems van den Boss;
  • «Lūgšana resnajai tantei» («Frenija un Zūijs») - Dž.D.Selindžera stāsta dramatizējuma iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Pēteris Krilovs.

2. Gada latviešu autora iestudējums

  • «Veļupes krastā» – M.Vanagas darba iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Valters Sīlis;
  • «Visi mani prezidenti» - «Dirty Deal Teatro» sadarbības projektā «TESTS» ar Latvijas Nacionālo teātri, dramaturgs Jānis Balodis, režisors Valters Sīlis;
  • «Ādama stāsts» - Ā.Purmaļa darba iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī, režisore Indra Roga;
  • «Aija pēc Jaunsudrabiņa» Dailes teātrī, režisors Regnārs Vaivars;
  • «Latgola.lv» - Danskovītes lugas iestudējums Lavijas Nacionālajā teātrī, režisors Valdis Lūriņš.

3. Gada izrāde bērniem vai jauniešiem

  • «Snaudošā pūķa pasaka» («Mazais samurajs») Latvijas Leļļu teātrī, režisore Nadežda Aleksejeva;
  • «Baltā pasaka» Daugavpils teātrī, režisors Viktors Jansons;
  • «Vārnu ielas republika» Dailes teātrī, režisore Laura Groza;
  • «Krāsainās pasakas» Valmieras drāmas teātrī, režisors Viesturs Meikšāns.

4. Gada režisors

  • Dž. Dž. Džilindžers - «Ragana» Liepājas teātrī;
  • Regnārs Vaivars - «Aija pēc Jaunsudrabiņa» Dailes teātrī;
  • Mārtiņš Eihe - «Atvadas jūnijā» Dailes teātrī;
  • Pēteris Krilovs - «Lūgšana resnajai tantei» («Frenija un Zūijs») Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Māra Ķimele - «Otello» Jaunajā Rīgas teātrī.

5. Gada scenogrāfs

  • Ieva Kauliņa - «Veļupes krastā» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Kristīne Abika - «Lūgšana resnajai tantei» («Frenija un Zūijs») Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Aigars Ozoliņš - «Leo. Pēdējā bohēma» Latvijas Nacionālajā teātrī, «Aija pēc Jaunsudrabiņa», «Zagļi» Dailes teātrī;
  • Mārtiņš Vilkārsis - «Ābels un Olga», «Vārnu ielas republika» Dailes teātrī;
  • Ieva Jurjāne - «Vilkaču mantiniece» Latvijas Nacionālajā operā.

6. Gada kostīmu mākslinieks/māksliniece

  • Anna Heinrihsone - «Ādama stāsts» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Kristīne Vītola - «Atvadas jūnijā» Dailes teātrī;
  • Liene Rolšteina - «Garās dienas ceļš uz nakti» Latvijas Nacionālajā teātrī, «Dr. Stokmanis» Valmieras drāmas teātrī;
  • Kristīne Pasternaka - «Seviljas bārddzinis» Latvijas Nacionālajā operā, «Anna Kareņina» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Ilze Vītoliņa - «Amadejs» Dailes teātrī, «Ragana» Liepājas teātrī, «Pepija» Latvijas Leļļu teātrī.

7. Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē

  • Kārlis Lācis - «Marija Stjuarte» Dailes teātrī, oriģinālmūzika;
  • Goran Gora - «Vārnu ielas republika» Dailes teātrī, oriģinālmūzika;
  • Juris Vaivods - «Ādama stāsts» Latvijas Nacionālajā teātrī, muzikālās partitūras autors un komponists; «Zagļi» Dailes teātrī, komponists;
  • Jēkabs Nīmanis - «Kopenhāgena» Jaunajā Rīgas teātrī, oriģinālmūzika;
  • Mārtiņš Meiers - «7 Fausti», «Kin Dza Dza», «Krāsainās pasakas» Valmieras drāmas teātrī, muzikālais noformējums.

8. Gada aktrise

  • Inese Kučinska - Sieva izrādē «Ragana», Epa izrādē «Laimesciema podniekdarbnīca» Liepājas teātrī;
  • Kristīne Nevarauska - Aija izrādē «Aija pēc Jaunsudrabiņa» Dailes teātrī;
  • Vita Vārpiņa - Marija Stjuarte izrādē «Marija Stjuarte» Dailes teātrī;
  • Vera Hramņikova - Esfira izrādē «Sieviešu laime» Daugavpils teātrī;
  • Māra Zemdega - Mērija Tairona izrādē «Garās dienas ceļš uz nakti» Latvijas Nacionālajā teātrī.

9. Gada aktieris

  • Artūrs Skrastiņš - Antonio Saljēri izrādē «Amadejs» Dailes teātrī;
  • Andris Keišs - Otello izrādē «Otello» Jaunajā Rīgas teātrī;
  • Tālivaldis Lasmanis - Tomass Stokmanis izrādē «Dr. Stokmanis» Valmieras drāmas teātrī;
  • Uldis Anže - monoizrādē «Ārprātīgā piezīmes», Ādams izrādē «Ādama stāsts» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Uldis Dumpis - Ontons izrādē «Latgola.lv» Latvijas Nacionālajā teātrī.

10. Gada aktrise otrā plāna lomā

  • Indra Briķe - Repņikova izrādē «Atvadas jūnijā» Dailes teātrī;
  • Ināra Slucka - Besija izrādē «Lūgšana resnajai tantei» («Frenija un Zūijs») Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Dita Lūriņa - Darja Aleksandrovna (Dollija) izrādē «Anna Kareņina» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Lolita Cauka - Vecā Zapa izrādē «Ādama stāsts», Dzimtsarakstu nodaļas darbiniece izrādē «Leo. Pēdējā bohēma» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Baiba Broka - lomas izrādē «Smagais metāls» Jaunajā Rīgas teātrī.

11. Gada aktieris otrā plāna lomā

  • Valdis Liepiņš - Oskars Briedis izrādē «Ceplis», Stūrmanis izrādē «Ābels un Olga» Dailes teātrī;
  • Edmunds Freibergs - Aleksejs Aleksandrovičs Kareņins izrādē «Anna Kareņina» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Normunds Laizāns - Stepans Arkadjevičs Oblonskis (Stiva) izrādē «Anna Kareņina» Latvijas Nacionālajā teātrī, asesors Braks projektā «Heda» Andrejsalā;
  • Egons Dombrovskis - Doks izrādē «Vestsaidas stāsts» Liepājas teātrī;
  • Ivars Kļavinskis - Mefistofelis izrādē «7 Fausti» Latvijas Nacionālajā teātrī.

12. Gada jaunais skatuves mākslinieks

  • Artūrs Dīcis - Juris izrādē «Aija pēc Jaunsudrabiņa», Volfgangs Amadejs Mocarts izrādē «Amadejs» Dailes teātrī;
  • Kaspars Kārkliņš - Čaks izrādē «Spēlē, Spēlmani!», Alders «Ugunī», Jasis «Laimesciema podniekdarbniecība» Liepājas teātrī;
  • Jurijs Djakonovs - Otrais izrādē «Ziema» M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Robinē izrādē «Puiši smaržo pēc apelsīniem» «Dirty Deal Teatro»;
  • Ģirts Liuziniks - Aleksejs Kirilovičs Vronskis izrādē «Anna Kareņina» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Valters Sīlis - režija izrādē «Veļupes krastā» Latvijas Nacionālajā teātrī un «Visi mani prezidenti» «Dirty Deal Teatro» sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri.

13. Gada jaunā skatuves māksliniece

  • Inita Dzelme - Līlija izrādē «Ābels un Olga» Dailes teātrī;
  • Dana Čerņecova - lomas izradē «Graņonka», Sniegbaltīte izrādē «Ziema» M. Čehova Rīgas Krievu teātrī;
  • Laura Groza - režija izrādē «Vārnu ielas republika» Dailes teātrī;
  • Madara Botmane - lomas izrādē «Visi mani prezidenti» «Dirty Deal Teatro» sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri, Teja projektā «Heda» Andrejsalā.

14. Gada spilgtākā debija

  • Sergejs Marčenko - Vaņa izrādē «Starpstacija» M. Čehova Rīgas Krievu teātrī;
  • Edgars Kaufelds - režija izrādē «Kas dzīvo rotaļkastē...?» Latvijas Leļļu teātrī;
  • Inese Pudža - režija izrādē «Ziema» M. Čehova Rīgas Krievu teātrī;
  • Alise Prudāne - Ceriņu feja izrādē «Apburtā princese» Latvijas Nacionālajā operā;
  • Inga Bermaka, Agnese Stabiņa - scenogrāfija un kostīmi izrādē «Otello» Jaunajā Rīgas teātrī un izrādē «Gribu, bet baidos» Valmieras drāmas teātrī.

15. Gada baleta mākslinieks/māksliniece

  • Margarita Demjanoka - Titānija izrādē «Sapnis vasaras naktī», Margerita Gotjē izrādē «Kamēliju dāma» Latvijas Nacionālajā operā;
  • Arturs Sokolovs - Armāns Divāls izrādē «Kamēliju dāma», Demetrijs izrādē «Sapnis vasaras naktī» Latvijas Nacionālajā operā;
  • Elza Leimane-Martinova - Margerita Gotjē izrādē «Kamēliju dāma» Latvijas Nacionālajā operā;
  • Raimonds Martinovs - Oberons izrādē «Sapnis vasaras naktī», Armāns Divāls izrādē «Kamēliju dāma» Latvijas Nacionālajā operā.

16. Gada kustību mākslinieks

  • Inga Krasovska - «Ragana», «Šikās kāzas» Liepājas teātrī, «Amadejs» Dailes teātrī;
  • Alberts Kivlenieks - «Vestsaidas stāsts» Liepājas teātrī, «Vārnu ielas republika» Dailes teātrī;
  • Linda Mīļā – «Krāsainās pasakas» Valmieras drāmas teātrī;
  • Kristīne Borodina - «Sāra Keina» Ģertrūdes ielas teātrī;
  • Guna Ezermale - «Anna Kareņina» Latvijas Nacionālajā teātrī.

17. Gada sasniegums muzikālajā izrādē

  • Raimonds Pauls izrādē «Leo. Pēdējā bohēma» Latvijas Nacionālajā teātrī;
  • Andžella Goba - Dace izrādē «Vilkaču mantiniece» Latvijas Nacionālajā operā;
  • Armands Siliņš - Dievlodziņš izrādē «Vilkaču mantiniece» Latvijas Nacionālajā operā;
  • Aiks Karapetjans - režija izrādē «Seviljas bārddzinis» Latvijas Nacionālajā operā.

Teātra balvas «Spēlmaņu nakts» 2010/2011.gada sezonas jauniestudējumu skates vērtēšanas pirmā posma ekspertu komisijas sastāvā ietilpst mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, teātra zinātniece Anda Burtniece, televīzijas režisore, producente Daina Dumpe, teātra kritiķe Līvija Dūmiņa, teātra kritiķe Mārīte Gulbe, teātra kritiķe Ilze Kļaviņa, mūzikas žurnālists, komponists Edgars Raginskis, baleta māksliniece, horeogrāfe Sarma Rozenberga, mākslas zinātņu doktore, teātra kritiķe un pētniece Līga Ulberte.

Tālāk viņu iesākto darbu turpinās vērtēšanas otrās kārtas žūrija, kura no izvirzītajiem nominantiem izvēlēsies Spēlmaņu nakts balvu laureātus. Žūrijas sastāvā ietilpst mākslas zinātņu doktore, teātra kritiķe un pētniece Līga Ulberte, teātra kritiķe Līvija Dūmiņa, teātra zinātniece Guna Zeltiņa, TV, kino režisors Armands Zvirbulis, žurnālists Dmitrijs Petrenko.

Daiga Šiliņa - Gaismiņa, LTDS priekšsēdētāja iepazīstināja viesus ar Spēlmaņu nakts 2010/2011 noslēguma ceremonijas radošo komandu, kuras sastāvā šogad ir režisors Elmārs Seņkovs, dramaturgs Jānis Balodis un scenogrāfs Reinis Dzudzilo. Ceremonija tiks rīkota Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

D.Šiliņa arī atklāja klātesošajiem informāciju par Baltijas oriģināldramaturģijas festivālu SKATS 2011, kas šogad norisināsies Rīgā un tiks apvienots ar Spēlmaņu Nakts norisēm zem kopīga nosaukuma «Spēlmaņu NaktsSKATS 2011».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

Zvaizgnes sola

Vairāk

Horoskopi

Vairāk

Apollo E-veikali

31

2014. gada 31. jūlijs

Vārda dienas

Sigita, Rūta, Ruta, AngelikaAnželika, Anželina, Anželita, Anžella, Rute, Rūte, Rūtiņa, Sigeta, Sigija, Sigits, Anžela, Anhelita, Angēlika, Andželika, Andželita, Andželīna, Andžella, Andželo, Anga, Angarijs, Angela, Angelija, Angelina, Angelita, Angelīna, Angeļa, Andžela

Apollo Izglītība

Laika ziņas

Vairāk
Apmācies
Rīga pašreiz +21 ℃
Apmācies

Vējš: 3 m/s

Saule lec: 05:21
Saule riet: 21:38
Dienas ilgums: 16:17

Apollo Tūrisms

Valūtu kursi

31.07.2014
Ienākt apollo.lv