Pazūd Krievijas lidmašīna «Superjet-100»; iespējams, tā nolaupīta Papildināts Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Krievijas jaunākā pasažieru lidmašīna «Superjet-100» pazudusi netālu no Indonēzijas galvaspilsētas Džakartas. Lidmašīnā atrodas 44 cilvēki, ziņo Krievijas mediji.

Tiek ziņots, ka lidmašīna trešdien no radaru ekrāniem pazudusi neilgi pēc tam, kad tās ekipāžā lidostas dispečeriem lūdza atļauju samazināt lidojuma augstumu. Sakari ar lidmašīnu pārtrūkuši 20 minūtes pēc lidojuma sākuma, ziņo aģentūra «RIA Novosti».

Lidmašīnas piloti lūguši atļauju samazināt augstumu no 10 000 līdz 6000 pēdām. Vietā, kur lidmašīna samazināja augstumu, atrodas kalns, kura virsotne ir aptuveni 6200 pēdu augsta.

Pēc lūguma apstiprināšanas lidmašīna pazudusi no radaru ekrāniem, pārtrūkuši sakari ar ekipāžu.

Lidmašīna «Superjet-100» Džakartā veikusi izmēģinājuma lidojumu, lai potenciālos pircējus iepazīstinātu ar Krievijā ražoto jaunākās paaudzes lidaparātu.

Lidmašīnu vadīja Krievijas pilotu ekipāža.

Lidaparātā atrodas 44 cilvēki, no kuriem astoņi ir Krievijas pilsoņi, bet pārējie ir citu valstu pārstāvji.

Iespējams, lidmašīna ir nolaupīta, vēstī Krievijas ziņu aģentūras, atsaucoties uz Indonēzijas varas iestāžu pārstāvju teikto.

Otra versija – lidmašīna ietriekusies kalna virsotnē.

Viens no lidmašīnas apkalpes locekļiem, kurš sagadīšanās dēļ neatradās lidmašīnā,  savā «Twitter» kontā raksta, ka šobrīd lidmašīnai jau varētu būt beigusies degviela. Viņš norāda, ka pagaidām vēl nav ieslēdzies avārijas radars, kuram jāieslēdzas lidmašīnas avārijas gadījumā, tāpēc joprojām vēl ir cerība, ka ar pasažieriem un apkalpi viss ir kārtībā.

Savukārt «RIA Novosti» ziņo, ka lidmašīnas meklēšanas darbus apgrūtina tumsa, migla un lietus. To aģentūrai pastāstījis Indonēzijas gaisa kontroles dienesta pārstāvis.

«Lidmašīnas meklēšanā iesaistīti visi spēki - policija un Indonēzijas armija. Vietā, kur atrodas potenciālā lidmašīnas avārijas vieta, atrodas vairākas apdzīvotas vietas, taču pagaidām no vietējiem iedzīvotājiem nekādas papildinformācijas nav,» pastāstījis pārstāvis.

Lidmašīnā atrodas arī pieci žurnālisti no Indonēzijas. Diviem no viņiem telefoni nav izslēgti, taču uz zvaniem viņi neatbild, ziņo interneta portāls «detik.com».

«Abonementa izsaukšanas signāls ir, taču atbildes nav», portālam pastāstījis žurnāla «Angkasa» redaktors.

Informācija tiks papildināta!

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.09.2017
Ienākt apollo.lv