Pēc astotā soda punkta saņemšanas šoferiem būs jāapmeklē mācības

Apollo
0 komentāru

Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem, saņemot noteiktu pārkāpumu uzskaites punktu skaitu, turpmāk būs obligāti jāapmeklē mācību kursi un jānokārto teorētiskais un praktiskais eksāmens ceļu satiksmes drošības jautājumos, portāls «Apollo» uzzināja Satiksmes ministrijā.

Pēc astotā soda punkta saņemšanas šoferiem būs jāapmeklē mācības

Foto: Apollo, R.Oliņš

Šādus grozījumus paredz otrdien valdībā atbalstītais Ministru kabineta noteikumu projekts noteikumos «Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi».

Turpmāk transportlīdzekļa vadītājiem, saņemot astoņus pārkāpumu uzskaites punktus, būs obligāti jāapmeklē mācību kursi ceļu satiksmes drošības jautājumos un jāapgūst droša transportlīdzekļa vadīšana. Savukārt, sakrājot 12 pārkāpumu uzskaites punktus, papildus teorētiskajam eksāmenam būs jāveic spēkrata vadīšanas iemaņu pārbaude.

Par ietekmēšanas līdzekļu (piemēram, atkārtotas Ceļu satiksmes noteikumu mācības vai eksāmens) izpildi noteiktā laikā un kārtībā tiks dzēsti divi pārkāpumu uzskaites punkti, bet neizpildes gadījumā vadītājam papildus tiks reģistrēti divi.

Transportlīdzekļu vadītājiem ar mazāku par diviem gadiem braukšanas pieredzi maksimālais pārkāpumu uzskaites punktu skaits, kas pieļaujams, lai varētu piedalīties satiksmē, ir deviņi, ar divu un vairāk gadu pieredzi — 15 punkti.

Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējs par pienākumu nokārtot noteiktus autovadītāja eksāmenus tiks informēts ar rakstveida paziņojumu, kas tiks nosūtīts uz viņa deklarēto dzīvesvietu.

Noteikumos precizēta arī kārtība, kādā veic transportlīdzekļa vadīšanas iemaņu pārbaudi.

Grozījumi noteikumos paredz, ka pārkāpumu uzskaites punktus reģistrēs arī mopēdu vadītājiem.

Pārkāpumu uzskaites punktu sistēma Latvijā darbojas kopš 2004. gada 1. jūlija. Tās mērķis ir veicināt transportlīdzekļu drošu vadīšanu, Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un mazināt cilvēku dzīvības, veselības un mantas apdraudējumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv