Pēc eitanāzijas legalizēšanas Zviedrijā atslēgta elpināšanas iekārta kādai pacientei

Apollo
0 komentāru

Neārstējami slimā sieviete, pēc kuras lūguma Zviedrijas varasiestādes atzina par likumīgu pasīvās eitanāzijas pieļaušanu, trešdien pēc elpināšanas ierīces atslēgšanas mirusi Stokholmas slimnīcā, ceturtdien vēsta interneta izdevums «The Swedish Wire».

Pēc eitanāzijas legalizēšanas Zviedrijā atslēgta elpināšanas iekārta kādai pacientei

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Paciente, kura Nacionālajā veselības padomē iesniedza lūgumu atļaut viņai nomirt, nomira plkst.17.53 (plkst.18.53 pēc Latvijas laika) pēc tam, kad tika atslēgta viņas elpināšanas ierīce,» ziņu aģentūrai AFP apliecināja slimnīcas pārstāve.

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā mēnesī Zviedrijas Valsts veselības un labklājības padome atzina par likumīgu pasīvās eitanāzijas pieļaušanu pēc pacienta lūguma.

Taču aktīvā eitanāzija, kas ietver nāvējošas zāļu devas injicēšanu, joprojām Zviedrijā ir noziegums.

Trešdien mūžībā aizgājusī 32 gadus vecā sieviete, kuras vārds netiek atklāts, kopš sešu gadu vecuma bija paralizēta, un viņu pie dzīvības faktiski uzturēja vienīgi elpināšanas ierīce. Viņa izteica lūgumu, lai miega laikā ierīce tiktu atslēgta. «Es vairs nevēlos ilgāk ciest, un elpināšanas ierīce ir vienīgais, ka mani joprojām uztur pie dzīvības,» viņa rakstīja.

Pēc varasiestāžu lēmuma sieviete laikrakstam «Expressen» atzina, ka jūtas ļoti laimīga.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv