Pēc konservācijas pabeigšanas Marijas ielas grausts vairs neapdraudēs iedzīvotājus

Apollo
0 komentāru

Pēc konservācijas pabeigšanas Marijas ielas grausts vairs neapdraudēs iedzīvotājus, uzskata Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora vietnieks Oļegs Burovs.

Pēc konservācijas pabeigšanas Marijas ielas grausts vairs neapdraudēs iedzīvotājus

Foto: «Apollo»

Atbilstoši departamenta un Būvvaldes apstiprinātajam konservācijas darbu izpildes grafikam Marijas ielas 6.nama īpašniekiem šonedēļ jāsāk ēkas pagalma puses fasādes sakārtošana. Saskaņā ar panākto vienošanos īpašniekiem, lai izslēgtu iespēju patvaļīgi iekļūt ēkā, jāaizmūrē visi pagalma pusē esošie pirmā stāva logi, ar finieri jāaizsit otrā stāva logi, kā arī jāuzstāda slēdzamas durvis visās tukšajās durvju ailēs.

Ņemot vērā, ka gan grausta iekšpagalms, gan pati ēka, kā liecina teritorijā izmētāto atkritumu saturs, ilgstoši ticis izmantots kā narkomānu un citu sociāli nelabvēlīgu grupu pārstāvju pulcēšanās vieta, jau janvārī pēc Īpašuma departamenta uzdevuma apkārt visam ēkas iekšpagalmam tika uzstādīts četrus metrus augsts žogs.

Ēkas konservācijas darbu plāns, ko parakstījuši ēkas īpašnieku Ludmilas Baumanes un Tomasa Toola pilnvarotie pārstāvji un saskaņojušas Īpašuma departamenta un Būvvaldes atbildīgās amatpersonas, paredz, ka visi ēkas konservācijas darbi tiek veikti posmos atbilstoši apstiprinātajiem darbu izpildes termiņiem.

Saskaņā ar grafiku īpašniekiem 16.februārī būs jāsāk ēkas pagaidu jumta seguma uzstādīšana, bet mēnesi vēlāk - jumta tornīša nostiprināšana un konservācija. Vienlaikus ar jumta nomaiņu veicama arī dekoratīvā sieta uzstādīšana, kas ne tikai apslēps ēkas nepievilcīgo fasādi, bet arī paradīs ēku drošu garāmgājējiem. Ēkas konservācijas darbi jāpabeidz līdz 28.aprīlim.

Grausts Marijas ielā 6 ilgstoši apdraudējis sabiedrisko drošību un degradējis pilsētas ainavu, līdz ar to Rīgas dome 2008.gada 28.oktobrī pieņēma lēmumu par ēkas piespiedu sakārtošanu, nosakot, ka īpašniekiem jāveic grausta konservēšanas darbi, pretējā gadījumā to par pašvaldības līdzekļiem darīs Rīgas dome, vēlāk visus izdevumus piedzenot no ēkas īpašniekiem.

Šā gada janvārī grausta īpašnieki ar pilnvaroto personu starpniecību apliecināja, ka ir gatavi paši nekavējoties uzsākt viņu īpašumā esošā grausta sakārtošanu, apmaksājot visus remontdarbus no saviem līdzekļiem.

23.februārī plkst.14 Rīgas domes amatpersonas plāno apmeklēt ēku Marijas ielā 6, lai pārbaudītu, vai solītie konservācijas darbi norit pēc grafika, aģentūru LETA informēja departamenta preses sekretāre Liene Pētersone.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
19

2017. gada 19. oktobris

Vārda dienas

Elīna, Drosmis, DrosmaElīns, Elīne, Elina, Elika, Drošvaris, Drošvaldis, Drosmiņš, Drosme

Valūtu kursi

19.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv