Pēc kritiena Mākslas muzeja izstādes atklāšanā miris mākslinieks

Apollo

Piektdien, 28. jūlijā, mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu izstādes «TOP no top» atklāšanā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā pa kāpnēm negaidīti nokrita mākslinieks Juris Pudāns. Viņa dzīvība izdzisa nākamajā dienā.

Leģendārās mākslinieku "Franču grupas" dalībnieks  Juris Pudāns savas izstādes "Lietu kārtība" atklāšanā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā 2013. gadā.

Leģendārās mākslinieku "Franču grupas" dalībnieks Juris Pudāns savas izstādes "Lietu kārtība" atklāšanā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā 2013. gadā.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Žurnāls «Vakara Ziņas» ir publicējis kāda aculiecinieka, kurš vēlējās palikt anonīms, aprakstu par redzēto: «Ar kādu sarunu biedru, dodoties prom, sākām kāpt lejā pa plašajām kāpnēm. Ievēroju, ka nez kāpēc laukumiņā kāpņu vidū daļa viesu iestrēguši - vieni klusināti sarunājas, otri - turpina malkot vīnu, daļa - klusēdami skatās kaut kur lejup.

Pamanīju kādu guļam kāpņu pašā lejā, pie galvas kaut kas sarkans, apkārt stāv bariņš cilvēku, starp tiem eksprezidents ķirurgs Valdis Zatlers, uz ceļiem nometusies, viņa sieva Lilita Zatlere norūpējusies rosās ar salvetēm rokās.

Cietušo nevar atpazīt - seja apklāta. Kāds vēl uzjautā Zatleram - kas noticis, vai varam kā palīdzēt, bet atbilde - diez vai, izskatās, ka galvaskausa pamatnes lūzums, gaidām ātros... [..]

Ārā redzējām ātrās palīdzības mašīnu. Vēl cerējām, ka viss būs labi! Taču jau nākamajā dienā uzzinājām, ka miris gleznotājs Juris Pudāns. No gūtajām traumām mākslinieku mediķiem tā arī neizdevās glābt.»

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Preses centra vadītāja Natālija Sujunšalijeva izdevumam atklāja, ka visi ir šokā un ļoti pārdzīvo par notikušo: «Izteicām arī piederīgajiem līdzjūtību. Arī Zuzāna kungs ir ļoti satriekts par notikušo un ir šokā. Mēs tik ļoti cerējām, ka viss būs labi, bet diemžēl notika sliktākais. Katram ir sava dzīves līnija. Protams, tas ir ļoti vājš mierinājums, un tas nedziedēs sāpes, ka mākslinieks mūžībā aizgāja nekur citur kā mākslas templī.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv