Pēc renovācijas ekspluatācijā pieņemta Liepājas Universitātes galvenā ēka Attēlu galerija

Apollo
1 komentārs

10. decembra pēcpusdienā ekspluatācijā pieņemta Liepājas Universitātes galvenā ēka Lielajā ielā 14. Kopš aprīļa sākuma universitātē noritējuši vērienīgi renovācijas darbi projekta «Liepājas Universitātes infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācija prioritāro virzienu studiju kvalitātes uzlabošanai, nodrošinot vienlīdzīgu iespēju principu un universālu vides pieejamību Nr.2010/0107/3DP/3.1.2.1.1./09/IPIA/VIAA/010» ietvaros, portālu «Apollo» informēja Reklāmas un komunikācijas aģentūra «Addiction».

Pēc renovācijas ekspluatācijā pieņemta Liepājas Universitātes galvenā ēka 3 attēli Atvērt

Renovācijas gaitā ir atjaunotas laboratorijas, koplietošanas telpas, kāpnes, un ieejā izveidotas automātiski atveramās durvis. Jaunu un uzlabotu izskatu ieguvušas auditorijas, ēkas gaiteņi un foajē. Universitātes telpas pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izbūvējot gan uzbrauktuvi, gan liftu. Liepājas Universitātes galvenajā ēkā ierīkota arī mūsdienīga ugunsdzēsības sistēma un zibensaizsardzība, kā arī nomainīti elektrotīkli.

Renovācijas darbus veica būvniecības uzņēmums «Consortium RTS», ar kuru parakstīts līgums par renovācijas veikšanu LVL 603 050 (ar PVN) apmērā. 

Būvniecības uzņēmuma darbinieki kopā universitātes ēkā strādāja 28 105 stundas. Jāatzīmē, ka vienam celtniekam šis darbs būtu jāveic 9,8 gadus. Projekta ietvaros ir ieklāti 1748 kvadrātmetri parketa, kas atbilst 4 basketbola laukumiem, un 1962 kvadrātmetri linoleja, kas ir līdzvērtīgi 

5 basketbola laukumiem. Interesanti, ka ievilkto kabeļu kopējais garums ir teju vienāds ar attālumu no Liepājas Universitātes līdz Durbei. 

Projekta vadītājs Atis Egliņš-Eglītis pauž gandarījumu par padarīto un atzīst, ka pēc renovācijas darbiem Liepājas Universitātes ēka kļuvusi ne tikai estētiski pievilcīgāka un modernāka, bet arī mājīgāka. «Nozīmīgi remontdarbi universitātes ēkā nebija veikti kopš 1958. gada. Pārmaiņas bija ļoti nepieciešams, un paveiktais ir ieguldījums ilgtermiņā,» skaidro Egliņš-Eglītis.

Projekta kopējās izmaksas ir LVL 1 837 772, no kuriem 85% projekta izmaksu  ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums. Liepājas Universitāte nodrošina līdzfinansējumu 7,5% apmērā, tāda paša apjoma līdzfinansējumu nodrošina Latvijas valsts. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
11

2017. gada 11. decembris

Vārda dienas

Voldemārs, Valdis, ValdemārsVivaldis, Voldemars, Voldis, Voldmārs, Volmārs, Vulmārs, Valds, Valdons, Valdeks, Valdemars, Valdimārts, Valdimirs, Valdmiers, Valdona, Valdone, Valdonis, Valdeko

Valūtu kursi

11.12.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv