Pēc trakajiem laikapstākļiem biškopim pie stropiem teju nācies doties peldus Video

Apollo
16 komentāri

Nedēļas sākumā piedzīvotā stiprā un ilgstošā lietus dēļ cietuši arī biškopji – rēzeknietim, lai piekļūtu saviem lidoņiem, bija jāpārbrien no lietus ūdens izveidojies «dīķis».

Pēc trakajiem laikapstākļiem biškopim pie stropiem teju nācies doties peldus

Foto: Ekrānuzņēmums no video

«2017.gada rudens lietavu izraisītie plūdi kritiski skāruši ne tikai lielos lauksaimniekus - graudaugu audzētājus. Arī citu nozaru pārstāvjiem - biškopjiem nākas saskarties ar pamatīgām problēmām.

Dēļ augstā ūdens līmeņa ir apdraudētas bišu novietnes, un, lai veiktu savus ikdienas biškopja darbus, biškopim Žanim Jesko Rēzeknes novada Nagļu pagastā nākas pat vairākus simtus metrus brist līdz viduklim aukstā ūdenī,» 19. septembrī publiskoto video komentē tā autors Andrejs Jesko.

24 stundas pēc «plūdiem» Dzipšļu medus dravas novietni bija jāsteidz glābt: «Pēdējās diennakts laikā ūdens līmenis ir cēlies par ~25cm (un turpina celties), sasniedzot kritisko atzīmi, kad jāuzsāk glābšanas operācija, iesaistot laivas un palīgus.

Daudzās upēs Latvijā ūdens līmenis pēdējā diennaktī sasniedzis maksimumu un patlaban vairs būtiski nepaaugstinās vai jau pazeminās, bet citviet turpinās ūdens līmeņa celšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Ceturtdien un piektdien gaidāmais lietus, iespējams, kavēs ūdens līmeņa krišanos un vietām var izraisīt atkārtotu kāpumu, īpaši valsts austrumu daļā.

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv