Pēc vairāku gadu dzīves mežā ģimene tiek pie istabas kopmītnē

Apollo
0 komentāru

Ogres novada mežā dzīvojošajai ģimenei bijis tūkstoša latu liels parāds par dzīvokļa apsaimniekošanu, taču mātei un dēlam piešķirta istaba kopmītnēs, aģentūrai BNS pavēstīja Ogres Sociālo lietu komitejas priekšsēdētājs Raimonds Javoišs.

Pēc vairāku gadu dzīves mežā ģimene tiek pie istabas kopmītnē

Foto: ekrānuzņēmums

Informāciju par to, ka ģimene, kura pirms vairākiem gadiem izlikta no dzīvokļa par komunālo maksājumu nemaksāšanu, mitinās mežā, Sociālo lietu komiteja uzzinājusi no portāla ogre.net, kurā to pavēstīja kāds aculiecinieks.

Vēlāk noskaidrojās, ka tā bijusi ģimene, par kuru komitejai jau vairākus gadus nebija nekas zināms.

Javoišs pastāstīja, ka viņiem 2000.gadā izteikts brīdinājums par to, kādas sekas var būt, ja nemaksā par dzīvokli, bet, tā kā Cālīšu ģimene šo problēmu nerisināja, tā paša gada oktobrī norisinājās tiesas sēde, kurā paziņoja, ka vienistabas dzīvokļa komunālo maksājumu parāds ir 752,92 lati.

Ģimeni 2001.gada 8.maijā nodeva tiesai. Ap šo laiku kopējais parāds par īres nemaksāšanu bija sasniedzis jau 833,12 latus.

Tiesas lēmums par izlikšanu no dzīvokļa tika pieņemts 10.oktobrī, bet, tā kā ziemas laikā cilvēkus uz ielas neizliek laukā, tika gaidīts kompromiss, tomēr parāds tā arī netika samaksāts un 25.jūnijā ģimene izlikta no dzīvokļa.

Javoišs teica, ka tobrīd parāds bija sasniedzis jau tūkstoti latu.

«Kopā ar kontaktpersonu devāmies risināt šo problēmu un ievietojām ģimeni kopmītnēs, kur ir visas nepieciešamās labierīcības un ir iespējams paēst brīvpusdienas,» par jaunāko situāciju klāstīja Javoišs.

Uz kopmītnēm tika pārvesta arī daļa ģimenes iedzīves, kura bija atbilstoša dzīves apstākļiem.

Tālāk par Mariju un viņas dēlu Edvīnu Cālīšiem 28.janvārī lems sociālā komiteja.

Jau ziņots, ka Marija Ogrē dzīvojot jau 30 gadu. Parādu dēļ viņa esot izlikta no dzīvokļa, pēc tam vairākus gadus kopā ar dēlu mitusi kādā dārza mājiņā, taču tā nodegusi. Ugunsgrēkā pazaudēta arī Marijas pase, kuru atjaunot, kā noprotams no sievietes teiktā, viņa īpaši nav centusies. Iztiku abi iegūstot, vācot nodošanai pudeles un metālu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv