Pensiju indeksācijai varētu atvēlēt tikai dažus miljonus

Apollo
121 komentārs

Pensiju indeksācijai šogad varētu atvēlēt tikai dažus miljonus latu, tādējādi šāds solis šogad būtu vairāk pozitīvs žests, Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» sacīja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Pensiju indeksācijai varētu atvēlēt tikai dažus miljonus

Foto: Apollo

Pēc viņa teiktā, ir jāredz valsts budžeta un makroekonomiskie rādītāji pirmajā pusgadā un tad kopā ar pensionāru federāciju jārunā par to, vai var atļauties kaut ko indeksēt, vai var indeksēt mazās pensijas. Indeksācija varētu tikt apsvērta, ja pirmā pusgada valsts budžeta rādītāji ir labāki un ja ir labi ekonomiskie rādītāji.

Ministra ieskatā, šogad indeksācijai varētu atvēlēt tikai dažus miljonus latu, nekādā gadījumā tie nebūs desmitiem miljonu latu.

Turpmākajos gados pensiju indeksācija plānota atbilstoši inflācijai. Šogad gada vidējā inflācija varētu būt starp 1% un 1,5%, lēca Vilks. Ja inflāciju skata griezumā gads pret gadu, tad tā ir 0,6%, «principā nulle», vērtēja ministrs un atzīmēja, ka arī pērn inflācija bija mazs skaitlis.

Ministrs atzina, ka šis gads valsts budžetā atšķirsies no 2011. un 2012.gada, jo naudas, ko varētu papildu sadalīt, būs ļoti maz. Budžets pildās labāk, bet ir salīdzinoši mazāk papildu ieņēmumu, jo ir samazināts pievienotās vērtības nodoklis un iedzīvotāju ienākumu nodoklis.

«Tā nauda, ko varam papildu dalīt, būs ļoti maza,» teica ministrs un pauda viedokli, ka šogad vispār nevajadzētu būt budžeta grozījumiem.

Pensiju indeksācija ar atpakaļejošo datumu nav plānota.

Jau ziņots, ka februārī Latvijas Pensionāru federācijas domes sēdē vienojās sākt parakstu vākšanu par pensiju indeksācijas atsākšanu no šā gada oktobra.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) vakar pēc tikšanās ar Latvijas Pensionāru federāciju žurnālistiem paziņoja, ka jautājumu par pensiju indeksēšanu jau šogad varētu pārskatīt pēc pirmā pusgada, kad būs redzams, kāda situācija ir sociālajā budžetā. Taču pensiju indeksēšana, ja tam būs līdzekļi, varētu notikt tikai ar noteikumu, ja indeksētas tiek mazās pensijas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv