Pērn būvniecībā visstraujāk saruka strādnieku darba samaksa

Apollo
0 komentāru

2009.gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 0,1%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai saruka par 0,4%, strādnieku darba samaksa būtiski nemainījās, bet būvmateriālu cenas palielinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. 

Pērn būvniecībā visstraujāk saruka strādnieku darba samaksa

Foto: Evija Trifanova/LETA

2009.gada novembrī, salīdzinājumā ar 2008.gada novembri, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 14,4%. Resursu pamatgrupās visstraujāk saruka strādnieku darba samaksa – par 27,0%. Būvmateriālu cenas samazinājās par 9,6%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 7,0%.

Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kritumam transporta objektu būvē un rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

Katru mēnesi datus par būvniecības resursu cenām sniedz 132 būvuzņēmumi un 29 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz visu resursu cenas, savukārt tirdzniecības uzņēmumi tikai būvmateriālu cenas. Būvuzņēmumi - respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties būvuzņēmumus ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. oktobris

Vārda dienas

Renāte, Mudrīte, ModrīteRenija, Renijs, Renita, Renta, Rēna, Rineta, Rinete, Reneta, Renāta, Mudris, Rana, Ranāte, Raneta, Ranita, Ranta, Rena, Renata, Renate, Mudra

Valūtu kursi

24.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv