Pērn karavīrus no armijas padzina, tagad meklēs jaunus

Apollo
0 komentāru

Pērn no armijas tika atvaļināti teju četri simti karavīru. Šogad dienestā plānots pieņemt 225 jaunus karavīrus, lai aizpildītu budžetā atļautās 5100 karavīru štata amata vietas, raksta «Neatkarīgā».

Pērn karavīrus no armijas padzina, tagad meklēs jaunus

Foto: Evija Trifanova/LETA

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS) iepriekš vairākkārt uzsvēris, ka Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) ir jāsaglabā profesionāļi.

«Sakarā ar ekonomisko un finanšu krīzi valstī [2009. gada] jūlijā tika veikti budžeta grozījumi, ar kuriem vēl tika samazināts NBS finansējums, līdz ar to NBS pieņēma lēmumu vēl krasāk samazināt personālsastāva skaitu – no gada sākumā plānotajiem 230 uz 357 karavīriem gada vidū. Finansējuma samazināšanas dēļ no bruņotajiem spēkiem tiek atvaļināti karavīri, kuriem beidzas līguma par profesionālo dienestu termiņš, [kuri] ir sasnieguši maksimālo vecumu, [kuriem] vienību reorganizācijas dēļ likvidēts štata amats, kā arī karavīri, kuriem atteikta atbilstošās kategorijas speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam un drošības sertifikāts darbam ar Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības klasificēto informāciju,» teikts NBS preses daļas atbildē laikrakstam.

Tieši pielaide klasificētajai informācijai ir bijusi iemesls, lai no armijas atvaļinātu gandrīz divus kaujas vadus jeb 46 karavīrus, liecina laikraksta «Neatkarīgā» rīcībā esošā informācija.

Viens no karavīriem bija gatavs izstāstīt versiju, kāpēc viņam liegta pieeja klasificētajai informācijai. Viņš esot dažas reizes pieķerts reibumā (ne tikai dienesta laikā, bet arī trakulīgajā jaunībā, kad piespriestais administratīvais sods jau automātiski dzēsts), kā arī NBS komandieris izteicis rājienus.

«Man ir ap desmit apbalvojumu, esmu mācījies alpīnismu, izpletņlēkšanu, izgājis miesassargu apmācību, pat par instruktoru atļāvuši būt. Biju daudzās misijās, tagad neesmu armijai vajadzīgs. Nenoliedzu, ka man ir bijuši pārkāpumi, bet jāizvērtē, kādi tie ir. Un līdz šim taču esmu bijis derīgs,» saka jaunais vīrietis. Aizvadītā gada nogalē, lūgts komentēt, vai šādā veidā armija atbrīvojas no kaut kādu iemeslu dēļ nevēlamiem cilvēkiem, NBS komandiera personīgā štāba preses daļas virsnieks Normunds Stafeckis atcirta: «Nevajag būt cūkām civilajā dzīvē!»

Šādā veidā armijai lieks kļuvis arī Ivo Vigulis, kurš 2007. gadā cieta sprādzienā Irākā un kuram pēc tam amputēja kāju. Protēzi, starp citu, esot apmaksājuši ASV, nevis Latvijas bruņotie spēki (www.apollo.lv, Vai patriotisms atmaksājas?). Tolaik aizsardzības ministrs Atis Slakteris (TP) solīja, ka karavīram būs iespēja turpināt dienestu, taču laikraksts viņa uzvārdu izlasīja jau minēto 46 personu sarakstā, kurām liegta pieeja klasificētai informācijai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv