Pērn «Nordic Homes» apgrozījums pieckāršots un dubultots darbinieku skaits

Apollo
9 komentāri

Nekustamo īpašumu attīstīšanas un būvniecības uzņēmums Nordic Homes pērno gadu noslēdzis ar būtisku apgrozījuma pieaugumu-no 680 tūkstošiem latu 2011.gadā līdz 5.82 miljoniem latu 2012.gadā. Šādus rezultātus izdevies sasniegt pateicoties stabiliem ekonomiskās izaugsmes apjomiem, kas veicināja arī nekustamā īpašuma aktivitātes pieaugumu Latvijā. Īpaši jāuzsver aktivitātes pieaugums jauno ekonomiskās klases mājokļu segmentā. Paralēli nozīmīga bijusi Nordic Homes veiksmīgā darbība Lielbritānijas celtniecības tirgū. «Uzskatu, ka šādi rezultāti ir sasniegti pateicoties sekmīgai uzņēmuma attīstības plāna realizācijai un ir likumsakarīgi. Uzņēmuma izaugsmi veicināja ne tikai realizētie projekti Latvijā, bet arī Apvienotajā Karalistē. Kopumā Anglijā esam realizējuši 9 būvniecības projektus, no kuriem 3 kvalificējami kā apjomīgi. To varējām sasniegt, tai skaitā pateicoties nozīmīgiem tehnoloģiskiem uzlabojumiem būvniecības procesā un ražošanā. Lepojamies arī ar to, ka izaugsmes rezultātā esam varējuši dubultot darba vietu skaitu līdz 290 darba vietām,» skaidro Andis Putāns, Nordic Homes Attīstības departamenta direktors,«2013.gadā prognozējam apgrozījuma pieauguma tempu iepriekšējā gada līmenī. Uzņēmums turpinās jaunu un apjomīgu būvniecības pasūtījumu realizāciju Lielbritānijā, kā arī nopietni plānojam eksportēt uz Norvēģiju un Zviedriju.

Pērn «Nordic Homes» apgrozījums pieckāršots un dubultots darbinieku skaits

Foto: publicitātes foto

Veiksmīga tehnoloģiju un būvniecības procesu sinerģija

Pārdomātu investīciju rezultātā Nordic Homes izdevies ieviest un attīstīt radikāli jaunu celtniecības tehnoloģiju, kas ir efektīva gan pašmāju, gan arī ārvalstu tirgos. Pretstatā tradicionālajai būvniecībai ar neprognozējami gariem celtniecības termiņiem un būvgružu kaudzēm blakus jaunceltnēm, Nordic Homes tehnoloģija ir pārnesusi celtniecības būvlaukumu risinājumus uz industriālajiem risinājumiem. Rezultātā rūpnieciski izgatavotas ēku konstrukcijas ierodas objektā praktiski pabeigtas un samazina būvniecības procesu būvobjektā no daudziem mēnešiem līdz dažām nedēļām. Nordic Homes ražošanas tehnoloģija nodrošina augstu ekoloģisko tīrību, gala produkta kvalitāti un precizitāti, kā arī garantētu mājokļu energoefektivitāti un ergonomiku.

Investīcijas un attīstība

Papildus investīcijām tehnoloģijā, pērn veiktas arī nozīmīgas investīcijas jauno privātmāju ciematu attīstībai Ādažu un Carnikavas pagastos, kopumā sasniedzot 2.3 miljonu latu. Ievērības cienīgs ir arī realizētais celtniecības pasūtījums Bauskas novadā, Tūnkūnu pagastā, kur koka konstrukciju tehnoloģijā uzbūvētas 4 industriālās ēkas, ar kopējo būvapjomu 12 800 kvadrātmetri.

Nordic Homes īpaši lepojas ar paveiktajiem projektiem Lielbritānijas būvniecības tirgū. Kā nozīmīgākie būtu jāizceļ koka karkasa tehnoloģijā realizētie daudzstāvu namu projekti. Rūpnīcā Latvijā ir saražoti un piegādāti Lielbritānijas tirgum piecstāvu 38 istabu nams Bristolē (Bristol), četrstāvu 36 istabu nams Sauthemptonā (Southampton). Ļoti sekmīgi modulārajā tehnoloģijā Latvijā saražots, piegādāts un uzmontēts 85 dzīvokļu sešu stāvu nams Plimutā (Plymouth, ) ar kopējo ēkas platību 3 000 kvadrātmetri.

Pagājušā gada nogalē Nordic Homes rūpnīcā ir sekmīgi uzsākta piecstāvu 69 dzīvokļu ar komerctelpām pirmajā stāvā projekta realizācija Herne Hill, Londonā. Šis nams, tāpat kā Plimutā realizētais projekts, tiek pilnībā izgatavots modulārajā tehnoloģijā Nordic Homes rūpnīcā Latvijā, kas atrodas Jelgavas novada Ānē. Šī tehnoloģija ir īpaša ar to, ka 90 procenti no iekštelpu apdares, ieskaitot sienu krāsošanu, flīzēšanu, sanitāro mezglu aprīkošanu, apkures un elektrosistēmu instalēšanu u.c., tiek veikta rūpnīcā. Ar kuģiem no Rīgas pilnībā pabeigtie ēku moduļi tiek transportēti uz Londonu, kur īpaši apmācīta speciālistu komanda veic ēku montāžu un gala apdari.

Lielbritānijas arhitektu biroja Hester Architects (http://www.hesterarchitects.co.uk ) arhitekts Carl Streder, kas ir Londonas projekta pasūtītāja pārstāvis Anglijā, atzīmē, ka unikālā koka moduļu tehnoloģija perfekti piemērota daudzstāvu dzīvojamo vai citiem ekspluatācijas nolūkiem paredzētu ēku būvniecībai. To pielietojam dzīvokļu, studentu viesnīcu, sociālo māju, kā arī skolu un slimnīcu būvniecībā. Pateicoties iespējai vairākus procesus veikt vienlaicīgi, ievērojami samazinās kopējais celtniecības laiks, kas nodrošina būtisku izmaksu samazinājumu. Visas darbības, kas saistītas ar konstrukciju, mehāniskajiem un instalāciju darbiem, kā arī ārējo un iekšējo apdari, norit rūpnīcā. Šāda pieeja garantē augstus kvalitātes rādītājus, samazinot būvniecības atkritumus un izslēdzot defektus, kas dod iespēju ražotājam garantēt ēku ilgmūžību. «Strādāt ar Nordic Homes, mums arhitektiem, nozīmē, cieši sadarboties ar rūpnīcu, no sākotnējās skices, līdz pat gatavai moduļu piegādei. Mēs projektējam ēkas, lai tās atbilstu kā tehnoloģiskajām, tā arī klienta un gala patērētāja prasībām. Esam gandarīti, ka mūsu sadarbība ir bijusi produktīva un veiksmīga,» precizē Carl Streder, Hester Architects.

Par Nordic Homes:

Uzņēmums Nordic Homes ir ASV investīciju fondu grupas NCH uzņēmums, savukārt, NCH ir viens no vadošajiem investīciju fondiem Austrumeiropā ar kopējo investīciju apjomu virs 3 miljardiem ASV dolāru. Nordic Homes specializācija: privātmāju ciematu attīstība, māju, industriālo būvju un daudzstāvu ēku būvniecība un eksportēšana.

* Šis ir apmaksāts reklāmas raksts. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv