Pērn privātajā sektorā algas samazinātas niecīgi

Apollo
0 komentāru

Pagājušajā gada laikā atalgojums vismazāk sarucis transporta un uzglabāšanas nozarē, savukārt vislielākais atalgojuma kritums vērojams valsts pārvaldē un aizsardzībā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Pērn privātajā sektorā algas samazinātas niecīgi

Foto: Ieva Čīka/LETA

Privātajā sektorā algu samazinājums pagājušajā gadā bijis salīdzinoši neliels.

Transporta un uzglabāšanas nozarē atalgojums pērn, salīdzinājumā ar 2008. gadu, samazinājies par 0,2%, savukārt valsts pārvaldē – par 17,8%.

Salīdzinoši nedaudz atalgojums sarucis arī profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu jomā – par 0,9%, būvniecībā – par 1%, kā arī informācijas un komunikāciju pakalpojumu nozarē – par 1,6%.

Lielākais atalgojuma apmēra kritums pērn reģistrēts arī mākslas, izklaides un atpūtas nozarē – par 11,8%, veselības un sociālās aprūpes jomā - par 9,7% un izglītībā – par 9,4%.

Salīdzinot atalgojumu pa sektoriem, visvairāk atalgojums samazinājies sabiedriskajā sektorā – par 10,9%, tostarp vispārējā valdības sektorā alga samazinājusies par 13,7%. Tikmēr privātajā sektorā algu samazinājums bijis salīdzinoši niecīgs – par 1%.

2009.gadā, salīdzinot ar 2008.gadu, mēneša vidējā darba samaksa pirms nodokļu nomaksas valstī samazinājās no 479 līdz 461 latam jeb par 3,9%..

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv