Pētījums: Marihuāna var izraisīt tieksmi izvarot

Apollo
117 komentāri

Kanādas psihologi atklājuši, ka regulāra marihuānas smēķēšana var jauniešos izraisīt paaugstinātu agresivitāti un tieksmi izvarot.

Pētījums: Marihuāna var izraisīt tieksmi izvarot

Foto: Nena B., CC BY-NC-ND 2.0

Jaunajā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Frontiers in Psychiatry”, rakstīts, ka pētnieki izanalizēja 1136 psihiatriskās klīnikas pacientus vecuma grupā no 18 līdz 40 gadiem. Pacienti tika novēroti gada garumā, uzreiz pēc to izrakstīšanās no klīnikas. Rezultātā pētnieki atklāja, ka tiem, kuri regulāri smēķē marihuānu, ir raksturīga tieksme uz izvarošanu un citām agresīvām darbībām.

Kā skaidro pētnieki, tiem cilvēkiem, kuriem ir garīgas kaites, marihuānas smēķēšana var ārkārtīgi negatīvi iedarboties uz to psihi. Pētnieki brīdina, ka marihuāna var būt pat psiholoģiski kaitīgāka nekā alkohols vai kokaīns.

Tomēr tie nav tikai psihiatrisko klīniku pacienti, kas pēc marihuānas regulāras smēķēšanas ir agresijas riska priekšā. Pētījumā pierādīts, ka jebkuram cilvēkam, kurš regulāri smēķē marihuānu, samazinās neironu aktivitāte smadzeņu daļā, kas atbild par cilvēka uzvedību, kā rezultātā cilvēka uzvedība var kļūt agresīva.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv