Pētījums: Sporta translāciju vērošana var kaitēt veselībai

Apollo
24 komentāri

Kanādas zinātnieki noskaidrojuši, ka sporta spēļu translāciju skatīšanās sirdi pakļauj tikpat lielai slodzei, kā skriešana.

Pētījums: Sporta translāciju vērošana var kaitēt veselībai

Foto: PantherMedia / Scanpix

Jaunā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Canadian Journal of Cardiology», atklāts, ka saspringtākajos un izšķirošākajos sporta spēļu brīžos sirdsdarbība var paātrināties pat divas reizes un nav svarīgi, cik kaislīgi spēles vērotājs atbalsta savu komandu.

Vēl lielākai slodzei savu sirdi pakļauj tie, kas spēli skatās «dzīvajā». Viņu sirdsdarbības ātrums pieaug par 110 procentiem, kamēr to skatītāju, kas spēli vēro televīzijā, sirdsdarbības ātrums pieaug par 75 procentiem.

Pētnieki brīdina ārstus, lai tie informē savus pacientus, ka sporta spēļu vērošanas laikā viņi var piedzīvot kardiovaskulāro kaišu saasinājumus.

«Mūsu pētījums pierāda, ka sirdsdarbību ietekmē ne jau gaidāmais spēles iznākums, bet gan brīži, kad spēlē notiek izšķirīgi un saspringti momenti,» komentēja profesors Pols Kairijs (Paul Khairy).

Pētījuma laikā tika aptaujāti vairāki brīvprātīgie, kuriem vaicāja, cik kaislīgi viņi atbalsta komandu, kas gatavojas spēlēt. Rezultātā atklājās, ka sirdsdarbības paātrinājumu neietekmē tas, cik ļoti cilvēks «fano» par attiecīgo komandu.

«Riska grupas pacientus ārstiem vajadzētu brīdināt, ka spēles laikā var parādīties sirdskaišu simptomi,» piebilda pētnieki.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv