Pētījums: Zobu tīrīšana samazina risku saslimt ar rīkles vēzi

Apollo
17 komentāri

Jaunā pētījumā pierādīts, ka regulāra zobu tīrīšana par vienu piekto daļu samazina risku saslimt ar rīkles vēzi.

Pētījums: Zobu tīrīšana samazina risku saslimt ar rīkles vēzi

PantherMedia/ScanPix

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Cancer Research» vēstīts, ka smaganu slimība, ko izraisa baktērijas mutē, par 21% palielina rīkles vēža risku. Tomēr pagaidām nav īsti skaidrs, vai šo risku paaugstina tieši pašas baktērijas vai smaganu slimība.

Pētnieki uzskata, ka mutes higiēnas ievērošana, tīrot zobus divas reizes dienā un regulāri apmeklējot zobārstu, var labvēlīgi iespaidot ne tikai cilvēka zobu stāvokli, bet arī ļaut izvairīties no smaganu slimībām un pat rīkles vēža.

Rīkles vēzis ir astotais biežāk sastopamais un sestais nāvējošākais vēža veids pasaulē. Turklāt tas bieži tiek atklāts tikai tad, kad ir jau par vēlu.

Lai nonāktu pie šāda secinājuma, Ņujorkas universitātes pētnieki izanalizēja siekalu paraugus no 122 tūkstošiem cilvēku. 10 gadu laikā 106 no pētījuma dalībniekiem tika diagnosticēts rīkles vēzis, turklāt tiem cilvēkiem, kuri pienācīgi neievēroja mutes higiēnu un sirga ar smaganu kaitēm.

Pētnieki pierādīja, ka orālās higiēnas neievērošana var mutē likt rasties baktērijām, kas savukārt var novest pie smaganu slimībām, palielinot rīkles vēža risku par 21%.

«Mūsu veiktais pētījums parādīja, ka orālās mikrofloras izpēte var palīdzēt nonākt pie stratēģijām, lai novērstu vai vismaz laicīgi diagnosticētu rīkles vēzi,» komentēja pētījuma autors Džijungs Ans (Jiyoung Ahn).

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv