Pētnieki: Īslandes vulkāna izvirdums turpināsies vēl pāris dienu

Apollo
0 komentāru

Īslandes vulkāna izvirdums, kura dēļ lielā daļā Eiropas kavēta aviosatiksme, turpināsies vēl pāris dienu, piektdien paziņoja pētnieki un Īslandes amatpersonas.

Pētnieki: Īslandes vulkāna izvirdums turpināsies vēl pāris dienu

Foto: Scanpix/Reuters

«Situācija vairāk vai mazāk ir tāda pati kā vakar [ceturtdien]. Tas [vulkāns] joprojām izverd, joprojām sprāgst, joprojām rada gāzi,» pastāstīja Īslandes Universitātes profesors Aurmans Hēskuldsons.

«Mēs paredzam, ka tas turpināsies vēl divas dienas vai nedaudz ilgāk. Šādā intensitātē tas nevar turpināties ilgi. Magmas daudzums, kas varētu izšļākties, ir ierobežots,» viņš skaidroja.

Savukārt vides ministrijas preses sekretārs Gudmundurs Gudmundsons norādīja: «Izvirdums turpinās, un mēs nedomājam, ka pelnu daudzums mainīsies.. Liela ātruma vēji turpinās izplatīt mākoni pāri Eiropai.»

Jau vēstīts, ka Īslandē trešdien sākās Eijafjallajekulla vulkāna izvirdums, kas izkausēja daļu ledāja valsts dienvidos, izraisot plašus plūdus. Plūdi ceturtdien mitējās, bet vulkāns turpināja izmest pelnus, kuru veidotā mākoņa dēļ ceturtdien un piektdien tika slēgtas daudzu Eiropas valstu, tostarp Latvijas, gaisa telpas. Eiropas gaisa satiksmes kontroles organizācija jau paziņojusi, ka aviosatiksmes problēmas varētu turpināties visu nedēļas nogali.

Zem Eijafjallajekulla ledāja esošā vulkāna izvirdums notika arī šī gada martā, bet iepriekšējie šī vulkāna izvirdumi bija 2004. un tālajā 1823.gadā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv