Pētnieki uzlauž automašīnas elektroniku

Apollo
0 komentāru

Iespējams, ka jau drīz vairāk būs jābaidās no hakeru uzbrukuma mūsu automašīnai, nevis datoram. Pētnieku grupa no divām universitātēm izmēģinājusi savas hakeru prasmes, veicot elektronisku uzbrukumu divām automašīnām, un konstatējusi, ka ir iespējams no attāluma bloķēt bremzes, motoru un mašīnas logus, ieslēgt radio, apkuri un vējstikla tīrītāju, dot skaņas signālu un mainīt spidometra rādījumus.

Pētnieki uzlauž automašīnas elektroniku

Foto: Scanpix/AP

To visu viņi paveikuši ar divām automašīnām (markas un modelis netiek izpausts), pievienojot klēpjdatoru vienas mašīnas elektroniskajai vadības sistēmai un tad ar bezvadu savienojuma palīdzību vadot šo datoru no otra klēpjdatora citā automašīnā. Saprotams, ka klēpjdatoru var bez grūtībām aizstāt ar daudz mazāku ierīci.

Pētījums tiks prezentēts Vašingtona Universitātes un Kalifornijas Universitātes IEEE drošības un privātuma simpozijā, kas trešdien notiks Ouklendā, Kalifornijā. «Gan laboratorijā, gan uz ceļa veiktos eksperimentos mēs parādīsim, ka ir iespējams no malas ietekmēt dažādas automašīnas funkcijas, liekot tai pilnīgi ignorēt šofera darbības,» teikts pētījumā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv