Pie Latvijas vēstniecības Londonā 16. martā būs protesta akcija

Apollo
0 komentāru

Pie Latvijas vēstniecības Londonā 16. martā notikšot akcija, lai protestētu pret leģionāru pasākumiem Latvijā.

Londona

Londona

Foto: AFI

Krievu valodā iznākošais laikraksts «Vesti Segodnja» otrdien raksta, ka pasākumu rīkojot Lielbritānijā dzīvojošs Latvijas pilsonis Ruslans Musinovs.

Protesta akcijas rīkošanai jau esot saņemtas arī nepieciešamās atļaujas, par to informēti vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Gatavību piedalīties pasākumā pauduši vairāki desmiti cilvēki — gan bijušie, gan pašreizējie Latvijas pilsoņi, raksta avīze. Viņi esot sašutuši, «ka viņu dzimtene jau kuro gadu atbalsta cilvēkus, kurus starptautiskais ANO tribunāls atzinis par noziedzniekiem».

«Tas, ka Rīgas Dome aizliedza gājienu, ir pareizi. Bet vai leģionāri ir gatavi klausīt varas iestādēm?» aktīvista Ruslana pārdomas atstāsta «Vesti Segodnja». Turpmākās savas darbības viņi plānojot koordinēt ar Latvijas antifašistiem.

Jau vēstīts, ka RD Sapulču, piketu un gājienu pieteikumu izskatīšanas komisija pirmdien nolēma aizliegt 16. martā, leģionāru atceres dienā, rīkot pasākumus pie Brīvības pieminekļa.

Komisija saskaņā ar likumu «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem» ņēmusi vērā tiesībsargājošo struktūru, arī DP, ieteikumus. Visiem pasākumu pieteicējiem pašvaldība izsniegs administratīvos aktus ar motivētu atteikumu rīkot plānotos pasākumus.

Atteikumu saņems biedrība «Dzimtene», kas laukumā pie Brīvības pieminekļa gribēja rīkot sapulci no plkst. 10 līdz 13, biedrība «Daugavas vanagi Latvijā», kura plānoja gājienu no Doma baznīcas līdz piemineklim no plkst. 13 līdz 14, un Genādijs Kotovs, kas vēlējās rīkot sapulci no plkst. 17 līdz 18.

Ziņots arī, ka Valsts policija (VP) leģionāru atceres dienā, 16. martā, notiekošajos pasākumos gatava piesaistīt daudz papildspēku, taču ziņu par kādiem provokatoriem no ārvalstīm joprojām nav. VP priekšnieks Aldis Lieljuksis iepriekš žurnālistiem sacīja, ka sagaidāma liela papildu resursu piesaistīšana sabiedriskā miera nodrošināšanai, taču līdz galam izstrādāts rīcības plāns vēl nav. Tas tiks precizēts atkarībā no tā, cik no pieteiktajiem publiskajiem pasākumiem šajā dienā notiks.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv