Pieaug interese par barteru

Apollo
0 komentāru

Kamēr valdība lemj, kā palielināt nodokļus, uzņēmējdarbības vidē pieaug interese par preču un pakalpojumu apmaiņu jeb barteru, otrdien vēstī laikraksts «Latvijas Avīze».

Pieaug interese par barteru

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ekonomisti uzskata, ka šībrīža situācija var veicināt bartera darījumu pieaugumu, bet plašu tā izplatību negaida. Lielākais bartera trūkums ir neērtums: jāpieliek lielas pūles, lai abas darījumā iesaistītās puses būtu apmierinātas.

«Dod mums maizi, apģērbu, veido frizūras vai izārstē, bet mēs pretim dosim vietu dārziņā vai neaizmirstamu ballīti bērnam! Pretī ņemam jebko!» Ar šādu piedāvājumu jau vairāk nekā pusgadu tiek reklamēts SIA «BeBe» privātais bērnudārzs.

Bērnudārza valdes loceklis Juris Stikāns norāda, ka «ar barteru veicas ļoti labi. Šobrīd trešā daļa ir bartera bērni».

Piemēram, vieta bērnudārzā tiek nodrošināta kādas grāmatvedes bērnam, par ko tiek samaksāts ar grāmatvedības pakalpojumiem. Kāds tētis maksā par bērnudārzu ar mēbeļu izgatavošanu. Kāda cita ģimene Stikānam iznomā automašīnu, pretī saņemot vietu bērnudārzā.

Paralēli bērnudārza «BeBe» attīstīšanai Stikāns kopš pagājušā gada vasaras palīdz arī citiem uzņēmumiem veikt bartera darījumus. Viņš ir pārdošanas vadītājs SIA «Via Barter», kas Latvijā pārstāv Dānijas bartera sistēmu «Absi».

2003. gadā Dānijā izveidotās bartera biržas «Absi» dalībnieki ir vairāk nekā 1100 uzņēmumi no Dānijas, Zviedrijas un Latvijas, kas reģistrēti elektroniskā operētājsistēmā internetā un kas veic bartera darījumus, izmantojot iekšēju grāmatvedības uzskaites vienību – barterlatus. Šāda norēķināšanās ieviesta, lai gadījumā, ja uzņēmums nevar atrast dalībnieku savstarpējam maiņas darījumam, būtu iespēja veikt maiņas darījumu starp trīs vai vairāk dalībniekiem.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv