Piecas Latvijai nozīmīgas gadadienas iekļautas UNESCO svinamo dienu kalendārā

Apollo
0 komentāru

UNESCO Ģenerālās konferences 37.sesijā nolemts UNESCO svinamo dienu kalendārā 2014.-2015.gadam iekļaut piecas Latvijas pieteiktās nozīmīgās gadadienas, aģentūru LETA informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca.

Piecas Latvijai nozīmīgas gadadienas iekļautas UNESCO svinamo dienu kalendārā

Foto: Edijs Pālens/LETA

Ar UNESCO LNK Asamblejas lēmumu iekļaušanai UNESCO svinamo dienu kalendārā tika virzīta komponista Jāņa Cimzes 200.gadadiena un apgaismības laikmeta darbinieka Gotharda Frīdriha Stendera 300.gadadiena 2014.gadā, Kurzemes literatūras un mākslas biedrības 200.gadadiena, Raiņa un Aspazijas 150.gadadienas 2015.gadā.

Reizi divos gados UNESCO veido svinamo dienu kalendāru ar mērķi apkopot un starptautiski izcelt dalībvalstu īpašās gadadienas un notikumus, kuru atzīmēšana un pieminēšana var veicināt miera kultūru, starpkultūru dialogu un sapratni. Kalendārā tiek iekļauti nozīmīgi notikumi, kas bijuši izšķirīgi svarīgu ideju virzībā, vai arī ievērojamu personību gadadienas, kuras devušas būtisku ieguldījumu kultūras, izglītības, zinātnes un citu UNESCO mandāta jomu attīstībā.

Līdz šim UNESCO svinamo dienu kalendārā 2012.-2013.gadam iekļautas arī trīs Latvijas ievērojamu personību jubilejas - rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa 150.gadadiena, komponista Jāzepa Vītola 150.gadadiena un ķīmiķa Paula Valdena 150.gadadiena. Savukārt UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010.-2011.gadam bija iekļauti X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv