Pieci Latvijas kamaniņu braucēji kvalificējas PK pamatsacensībām

Pasaules kausa izcīņas ceturtajam posmam kamaniņu sportā, kas nedēļas nogalē norisināsies Lillehammeres trasē Norvēģijā, piektdien Nāciju kausa sacensībās kvalificējās pieci Latvijas vieninieku sportisti, bet Maija Tīruma, kā arī divnieks Andris un Juris Šici dalību tajā bija nodrošinājuši jau iepriekš.

Vīru konkurencē Nāciju kausa sacensībās uzvarēja itālietis Davids Mairs, bet viņam 0,188 sekundes zaudēja Mārtiņš Rubenis, ieņemot 2. vietu.

Vēl no Latvijas sportistiem devītais bija Inārs Kivlenieks, Guntis Rēķis ieņēma 15.vietu, bet 34.pozīcijā ierindojās Kristaps Mauriņš, Pasaules kausa posmam nekvalificējoties.

Tikmēr sievietēm ātrākā bija ukrainiete Natālija Jakušenko, bet labākā no latvietēm Anna Orlova finišēja 8. vietā, uzvarētājai zaudējot 0,665 sekundes. Pasaules kausa posmam kā pēdējā kvalificējās arī Agnese Koklača, kas ierindojās 16.vietā, savukārt Elīza Tīruma ieņēma 18.vietu un pamatsacensībām nekvalificējās.

Tikmēr divnieku ekipāžām neviens no Latvijas sportistiem pamatsacensībās neiekļuva - 18 ekipāžu konkurencē Andrejs Bērze un Uldis Logins ieņēma 15.vietu, bet Oskars Gudramovčs un Pēteris Kalniņš finišēja 16.pozīcijā.

Pasaules kausa posmā sestdien notiks divnieku sacensības, bet svētdien sacentīsies sievietes un vīrieši.