Piedalieties konkursā un laimē grāmatu par diabētu!

Apollo
0 komentāru

Portāls «Apollo» sadarbībā ar «Lietišķās informācijas dienestu» rīko konkursu, kurā, pareizi atbildot uz jautājumiem, ir iespējams laimēt vienu no pieciem jaunās «Veselības sērijas» grāmatas «Diabēts. Kā apturēt otrā tipa cukura diabētu?» eksemplāriem.

Piedalieties konkursā un laimē grāmatu par diabētu!

Foto: Publicitātes foto

Konkurss noslēgsies 27. janvārī, uzvarētāju vārdus «Apollo» portālā publicēsim 28. janvārī.

Kā zibens no skaidrām debesīm ar desmit gadu «mantojumu»
Nereti ikdienas steigas dēļ veselība tiek atstāta novārtā un par to iedomājamies tikai tad, kad satraukumu pilnā sadzīve, nepilnvērtīgais uzturs, kūtrums un  kaitīgi paradumi sekmējuši kādu saslimšanu, kura par savu klātbūtni atgādina arvien sāpīgāk un sāpīgāk, līdz mediķi to nosauc konkrētā vārdā, dažkārt pārmetoši pajautājot – «kur jūs bijāt agrāk, kad visu vēl varēja vērst par labu?»

Arī tā dēvētā otrā tipa cukura diabētu var raksturot teicienu – «nelaime nenāk brēkdama».
«Ar otrā tipa cukura diabētu nesaslimst pēkšņi, lai gan tas var šķist kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Tas attīstās lēnām un nemanāmi. Cilvēks var nejusties slims, bet augstais cukura līmenis pēc ēšanas ļoti klusi un nemanāmi dara savu ļauno darbu – bojā asinsvadus un nervu šķiedras. Bieži vien slimība attīstās pat 8–10 gadus pēc pirmo izmaiņu sākuma – kad asinīs rodas pārāk daudz cukura,» atzīst izdevniecības «Lietišķās informācijas dienests» (www.lid.lv) jaunās «Veselības sērijas» pirmā izdevuma «Diabēts. Kā apturēt otrā tipa cukura diabētu?» autore Līga Ārente. 

Grāmatas autores teiktajā ir vērts ieklausīties, jo Līga Ārente ir vecākā māsa Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Klīnikas Gaiļezers Endokrinoloģijas nodaļā, kur strādā jau divdesmit sešus gadus un visa viņas darba dzīve ir saistīta ar diabēta pacientu ārstēšanu un aprūpi.

Vai Jums cukura diabēts «jau min uz papēžiem»?
Kā cukura līmenis mainās asinīs pēc katras ēdienreizes, kāds hormons par to ir «atbildīgs»? Kā uzzināt, vai cukura diabēts «jau min uz papēžiem»? Kā, mainot dzīvesveidu un ēšanas paradumus var pasargāt sevi arī no cukura diabēta? Kas būtu jāzina par pilnvērtīgu uzturu, tajā esošo cukuru un dažām ēdiena pagatavošanas niansēm? Atbildes uz šiem jautājumiem vienkāršā valodā sniegtas grāmatā «Diabēts. Kā apturēt otrā tipa cukura diabētu?».
Latvijā pašlaik esot reģistrēti  aptuveni 60000 diabēta slimnieku un ik gadu šis skaitlis pieaugot par aptuveni 8000. Jāņemot vērā arī tas, ka daudzi cilvēki nezina, ka viņiem ir šī slimība, tāpēc, pēc ekspertu domām, Latvijā, rēķinot uz vienu reģistrētu diabēta slimnieku, varētu būt divi nereģistrēti slimnieki.

Cerams, ka grāmatā «Diabēts. Kā apturēt otrā tipa cukura diabētu?» sniegtie skaidrojumi un ieteikumi palīdzēs Jums izvairīties no slimības un Jums nebūs vajadzīgi medikamenti, kurus grāmatas autore salīdzina ar «kruķiem», bez kuriem normāli pastaigāt vairs nevar.

Vairāk par grāmatu «Diabēts. Kā apturēt otrā tipa cukura diabētu?» un tās iegādes iespējām Jūs varat uzzināt šeit.

Esiet informēti par riskiem saslimt ar cukura diabētu un saudzējiet savu veselību, un esiet veseli!

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv