Piedāvās CAF grozīt vilcienu iepirkuma līguma punktus

Apollo
0 komentāru

Pēc sarunām Eiropas Komisijā (EK) nolemts piedāvāt Spānijas uzņēmumam «Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.» (CAF) grozīt jauno vilcienu iepirkuma līgumu, lai varētu saņemt Eiropas Savienības finansējumu.

Piedāvās CAF grozīt vilcienu iepirkuma līguma punktus

Foto: Reuters/Scanpix

Kā sarunā ar biznesa portālu «Nozare.lv» uzsvēra AS «Pasažieru vilciens» (PV) valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis, termiņi, kuru laikā jāvienojas ar Spānijas uzņēmumu CAF, «ir paši īsākie».

«Jāstrādā ir ātri un efektīvi. Vienošanās būtu jāpieņem jau nākamās nedēļas laikā,» sacīja Birkmanis.

PV vadītājs informēja, ka rīt, 26.maijā, plkst.12 tiks sasaukta uzņēmuma PV valdes sēde, lai tālāk virzītos iesāktais jauno vilcienu iepirkumu process un lai sagatavotu priekšlikumus valdībai, kur arī tiks skatīts jautājums par jauno vilcienu iegādi.

Kā ziņots, šodien Satiksmes ministrijas (SM), PV un Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji tiekas ar EK pārstāvjiem, lai noskaidrotu komisijas viedokli par jauno vilcienu iepirkuma līgumu.

EK iepriekš brīdinājusi Latviju, ka, turpinot īstenot PV un Spānijas uzņēmuma CAF parakstīto jauno pasažieru vilcienu piegādes līgumu, tai var pašai nākties maksāt 100 miljonus latu, kuri iepirkumā paredzēti kā ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Jauno vilcienu iepirkuma kopējās izmaksas tiek plānotas 144 miljoni latu, no kuriem ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums būs 100 miljoni latu. Savukārt otra līguma daļa paredz šo vilcienu uzturēšanu 30 gadu periodā. Kopumā līguma vērtība ir 610,76 miljoni eiro (429,24 miljoni latu).

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.09.2017
Ienākt apollo.lv