Pieļauj, ka valdību aicinās veidot kādu no bijušajiem premjeriem

Apollo
460 komentāri

Politoloģe Ilze Ostrovska pieļauj, ka valdību aicinās veidot kādu no bijušajiem premjeriem.

Pieļauj, ka valdību aicinās veidot kādu no bijušajiem premjeriem

Foto: Ministru kabinets

«Kāds jauns premjerministrs, par ko ir runa? Negribas skriet notikumiem pa priekšu, bet jā,» uz jautājumu, cik ticams ir scenārijs, ka valdību veidot tiks nominēts kāds no bijušajiem premjeriem, aģentūrai BNS atbildēja Ostrovska.

Taču viņa uzskata, ka «nevajag muļķoties un tērēt naudu», lai izveidotu jaunu valdību uz dažiem mēnešiem, un labākais variants būtu strādāt esošajai kā tehniskai valdībai.

Eksperte ir pārliecināta, ka nav iespējams izveidot valdību, kas būs labāka par līdz šim strādājošo, kā to vairākkārt uzsvēris Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš vēl trešdien norādīja, ka viņa galvenais izvirzītais mērķis ir izveidot tādu valdību, kas personāliju un rīcībspējas ziņā būtu kvalitatīvāka par līdzšinējo.

«Kā var būt nākamā valdība labāka, ja ir nepieciešams laiks, lai ieskrietos? Pat nevis seši mēneši, bet vismaz 10–12 mēneši ir nepieciešami, lai cilvēks justos daudzmaz pārliecināts tajā vietā, kur viņš pieņem lēmumus. Ja arī sešu mēnešu laikā kaut ko apmalstīs, tūlīt jau sāksies vēlēšanu kampaņa. Pēc definīcijas tas nav iespējams,» uzskata Ostrovska. Nākamās Saeimas vēlēšanas ir gaidāmas rudenī.

Viņa prognozēja, ka izšķiršanās par premjera amata kandidātu būs jau nākamajā nedēļā.

Latvijā valdību ir vadījuši Ivars Godmanis, Aigars Kalvītis, Indulis Emsis, Einars Repše, Andris Bērziņš, Andris Šķēle, Vilis Krištopans, Guntars Krasts, Māris Gailis, Valdis Birkavs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv