Pieļauj sodu palielināšanu par auto novietošanu invalīdu stāvvietās

Apollo
0 komentāru

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) direktors Andris Lukstiņš atzīst, ka varētu palielināt sodu par automašīnas novietošanu invalīdu stāvvietās.

Pieļauj sodu palielināšanu par auto novietošanu invalīdu stāvvietās

Foto: Mārtiņš Plūme/LETA

Intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» Lukstiņš sacīja, ka soda punktu ieviešana šajā gadījumā gan neesot iespējama.

«Ja mēs ieviestu soda punktus par šādiem pārkāpumiem, tad Latvija būtu pirmā valsts pasaulē, kur soda punktus iespējams saņemt arī par stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem. Šie pārkāpumi tomēr neietekmē satiksmes plūsmu, tādēļ diez vai par šādiem pārkāpumiem jāievieš soda punkti. Drīzāk būtu jāpalielina administratīvā soda apjoms,» teica Lukstiņš.

Viņš norādīja, ka auto novietošana kur pagadās ir attieksmes jautājums. «Atstājot mašīnu kur pagadās, vadītājs parāda savu attieksmi pret pārējiem cilvēkiem. Tas ir viņa bezkaunības apliecinājums. Tajā pašā laikā ceļu policisti autostāvvietās nevar izkontrolēt, kurš šo pārkāpumu veicis, jo mašīnas īpašnieks savu spēkratu var iedot lietošanā kādam citam cilvēkam. Tādējādi par šo pārkāpumu mēs ar soda punktiem nevaram sodīt automašīnas īpašnieku, kurš varbūt nemaz nav vainojams pie šā pārkāpuma,» uzskata CSDD šefs.

Sods par auto novietošanu invalīdiem paredzētā stāvvietā ir 40 latu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv