Pieņem pirmos lēmumus par NĪN piemērošanu Rīgas graustiem Attēlu galerija

Apollo
1 komentārs

Šā gada 1. jūnijā Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs uz pirmo sēdi sasauca darba grupu, kas lems par rīcību ar vidi degradējošām, sabrukušām un cilvēka drošību apdraudošām būvēm, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pieņem pirmos lēmumus par NĪN piemērošanu Rīgas graustiem 2 attēli Atvērt

Foto: Publicitātes foto

Šī darba grupa tika izveidota ar mērķi noteikt vidi degradējošu, sabrukušu vai cilvēku drošību apdraudošu ēku (graustu) klasifikāciju nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanas vajadzībām, saistībā ar likumu «Par nekustamā īpašuma nodokli». Tas nosaka, ka pašvaldībām ir tiesības savos saistošajos noteikumos aplikt graustus ar dubultu nekustamā īpašuma nodokļa likmi - 3 % apmērā no būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības, ko arī ir izdarījusi Rīgas pašvaldība. Ar šo nodokļa likmi tiks aplikti A, B, un C kategorijas grausti.

Tāpat komisija, vadoties no graustu apsekošanas ziņojumiem, sniegs ieteikumus to klasifikācijai atbilstoši Rīgas domes 20.03.2012. iekšējos noteikumos Nr.15 «Kārtība, kādā sakārtojamas vai nojaucamas pilsētvidi degradējošas, sabrukušas vai cilvēku drošību apdraudošas ēkas (būves) Rīgā» noteiktajiem kritērijiem, kā arī sniegs ierosinājumus pašvaldības turpmāko darbību prioritāšu noteikšanai.  

Darba grupā ir pārstāvji no Rīgas domes Īpašuma departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes, Rīgas pašvaldības aģentūras «Rīgas pilsētas arhitekta birojs», Rīgas pilsētas izpilddirekcijām, Rīgas pašvaldības policijas Administratīvās pārvaldes un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas.  

Burovs informē, šajā pirmajā sanāksmē darba grupa vienojās par turpmākajiem darbības principiem un apstiprināja reglamentu, kā arī izskatīja pirmos 27 graustus, lielākā daļa no kuriem atrodas vecpilsētā, un lēma par to aplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi. Viņš uzver, ka Rīgas domes darbības rezultātā situācija ar graustiem pilsētā ļoti lēnām, bet noteikti uzlabojas. Kā labs piemērs pieminams privātais grausts Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā - Cēsu ielā 37. Tas RD Īpašuma departamenta graustu sarakstā bija B kategorijas grausts, bet īpašnieki to konservēja, kā arī nosedza ar dekoratīvo sietu. Rezultātā darba grupa šo graustu pārcēla no B kategorijas uz D, un tam netiks piemērots nekustamā īpašuma nodoklis.

Nākamā darba grupas  tikšanās plānota jau šo piektdien.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. oktobris

Vārda dienas

Renāte, Mudrīte, ModrīteRenija, Renijs, Renita, Renta, Rēna, Rineta, Rinete, Reneta, Renāta, Mudris, Rana, Ranāte, Raneta, Ranita, Ranta, Rena, Renata, Renate, Mudra

Valūtu kursi

24.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv