Piensaimnieki tiks pie 17 miljonu latu atbalsta

Apollo
0 komentāru

Valdība pirmdien ārkārtas sēdē konceptuāli atbalstījusi 17 miljonu latu finansiālā atbalsta piešķiršanu piensaimniekiem piena nozares glābšanai, portālu «Apollo» informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

No šiem 17 miljoniem latu desmit miljonus paredzēts piešķirt no valsts akciju sabiedrības «Latvijas Valsts meži» līdzekļiem, bet septiņus miljonus ņems no privatizācijas procesā iegūtajiem līdzekļiem, kuri tiks novirzīti valsts akciju sabiedrībai «Lauku attīstības fonds» pamatkapitāla palielināšanai, lai nodrošinātu garantijas apjoma palielināšanu kredītu garantijām, investīciju un citu attīstību pasākumu ieviešanai piena lopkopības nozarē.

Plānots arī ieviest eksporta kredītu apdrošināšanas sistēmu piena pārstrādes uzņēmumiem.

Ministru prezidents Ivars Godmanis norāda, ka šī palīdzība ļaus vismaz īstermiņa pasargāt piensaimniecības nozari Latvijā. Piešķirtie 17 miljoni latu kredītu garantijām ļaus vismaz uz gadu atlikt kredītu pamatsummas atmaksu kopumā 85 miljonu latu apmērā tām zemnieku saimniecībām, kas ir ņēmuši kredītus.

«Šajos saspringtajos budžeta apstākļos, kad naudas trūkst daudzu nozaru atbalstam, mēs atrodam iespēju sniegt atbalstu piensaimniecībai, jo tā ir atšķirīga ar to, ka govis, kas dod pienu, nevar uz brīdi izslēgt, aizslēgt vai apturēt, gaidot, kad būs izdevīgāka tirgus konjunktūra,» valdības lēmumu pamato Ministru prezidents.

«Pēc būtības valdības lēmums nozīmē, ka atņemam naudu citām nozarēm, lai atbalstītu piensaimniecības nozari. Tāpēc mani šokē bezatbildīgie un klaji melīgie apgalvojumi, ka valdības lēmums ir bijis zemniekiem noraidošs,» turpina Godmanis.

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv