Pieprasījums lielāks pēc mazas platības dzīvokļiem

Apollo
0 komentāru

2009.gada decembrī, salīdzinājumā ar novembra mēnesi, vērojams cenu pieaugums – cenas sērijveida dzīvokļiem Rīgā decembrī kopumā palielinājās vidēji par 3,2%. Lielākais cenu pieaugums vērojams Teikā (4,2%), kā arī Mežciemā (4,0%). Savukārt pavisam neliels cenu pieaugums konstatēts Iļģuciemā (1,6%), portālu «Apollo» informēja «Arco Real Estate»
mārketinga projektu menedžere Kristiana Bareika.

Istaba

Foto: Lita Krone/LETA

Nav novērojamas būtiskas izmaiņas dzīvokļu cenām Rīgas centrālajā daļā. Līdzīgi ir arī jauno projektu ēkās Rīgas mikrorajonos, kur viena kvadrātmetra vērtība būtiski nemainās un sastāda 750-1100 EUR/m². Prognozējams, ka gada pirmajos mēnešos sērijveida dzīvokļiem var būt gan pozitīvas, gan negatīvas cenu svārstības.

Decembra mēnesī konstatēts pieaugums gan mazajiem, gan lielajiem dzīvokļiem. Tomēr ņemot vērā to, ka pēdējā laikā bieži vien darījumi notiek bez kredītiestāžu aizdevumu starpniecības, pieprasījums ir lielāks tieši pēc mazas platības dzīvokļiem, līdz ar to par lētākām kopējām summām. Lielajiem – 3 un 4 istabu dzīvokļiem pieaugums nav tik izteikts, jo pieprasījums ir mazāks.

Māris Laukalējs, «Arco Real Estate» vērtēšanas nodaļas vadītājs, valdes loceklis: «Aizvadītā gada pēdējie 3 mēneši ir uzrādījuši sērijveida dzīvokļu cenu pieauguma tendenci. Ja septembrī strauji samazinājās cenu kritums (-0.2%), oktobra mēnesis parādīja pirmo nelielo cenu pieaugumu 0.8% apmērā, novembrī 2.9% un decembris ir nostiprinājis šo tendenci ar 3.2% pieaugumu.

Atšķirībā no novembra mēneša, kad piedāvājuma skaits pieauga, apskata mēnesī piedāvājumu skaits ir samazinājies par 14.9%, kas faktiski ir noteicošais faktors konstatētajai cenu pieauguma tendencei.

Pieprasītākie ir «ekonomiskās» platības dzīvokļi, gan sērijveida 1 un 2 istabu, gan nelielie dzīvokļi Rīgas centrālajā daļā ar platību līdz 80m².

Cenu izmaiņas gan centrā, gan jauno projektu segmentā ir bez īpašām izmaiņām un faktiski vidējo cenu nosaka konkrēto darījumu aktivitātes kādā no projektiem. Kopējais cenu diapazons dzīvokļiem bez apdares palicis robežās no 850 līdz 1100 EUR/m², savukārt dzīvokļiem ar apdari no 900 līdz 1300 EUR/m².

Neskatoties uz prognozēto aktivitāti decembra mēnesī, kopējo darījumu apjomu nav būtiski ietekmējuši ne valdības pieņemtie lēmumi par nodokļiem, ne arī tradicionālās ikgada beigu aktivitātes nekustamā īpašuma tirgū.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. oktobris

Vārda dienas

Ronalds, Rolands, Rolanda, ErlendsEriands, Ronaldo, Ronijs, Ronta, Ronvalds, Ronalda, Rona, Eriens, Lukass, Lūkass, Railands, Rolande, Rolans, Rolanta, Rolāns, Kaups

Valūtu kursi

18.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv