Pildītas paprikas zupiņa

Apollo
0 komentāru

Konkurss tapis sadarbībā ar Hotel Jurmala SPA

[puamelia]

[puamelia]

Foto: CC Licence

Nepieciešamie produkti:
paprika
burkāni
kāposti
tomāti
zirnīši
sīpoli
maltā gaļa
rīsi
garšvielas

Pagatavošana:
Pirms gatavošanas, galvenais, lai būtu iedvesma un jauks noskaņojums, tad izdosies jebkurš ēdiens. Gatavojot šo jauko zupiņu, vispirms  uzsienam skaistu, puķainu priekšautu un sagatavojam visus nepieciešamos produktus.

Darba process: vispirms paprikai nogriež galu un iztīra. Sajauc malto gaļu ar rīsiem, pievieno Santa Marijas garšvielu gaļai un  sāli. Šo maisījumu sapilda paprikā. Sasmalcina arī pārējos dārzeņus. Katlā uzvāra ūdeni, un tad liek iekšā pildīto papriku, nedaudz pavāra. Pēc kādām 10 min. pievieno klāt visus pārējos dārzeņus – burkānus, kāpostus, tomātus, zirnīšus, sīpolus. Vēl pievieno klāt garšvielas pēc izvēles un vāra, kamēr gatavs. Zupiņu pasniedzam baltos zupas šķīvjos, lai izceltos ēdiena krāsainība. Var pasniegt arī ar krējumu, daudz un dažādiem zaļumiem.

Iesaku pamēģināt un  labu apetīti!

Šī ir ļoti vienkārša un ātri pagatavojama recepte. Sastāvdaļas lieku pēc intuīcijas, kas uz doto brīdi ir pieejams, tāpēc nevaru uzrakstīt konkrētu sastāvdaļu  daudzumu. Zupiņai vēl var likt klāt kartupeļus, ziedkāpostus vai brokoļus. Katrs var brīvi improvizēt un pievienot to, kas labāk garšo. Galvenais pamats ir pildītā paprika. Šo zupiņu parasti gatavoju dārzeņu laikā, kad viss ir pieejams savā piemājas dārziņā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv