Pirks zemi Lēdmanes pagastā valsts autoceļa posma Tīnūži-Koknese rekonstrukcijai

Apollo
0 komentāru

Valsts autoceļa posma Rīga (Tīnūži)-Koknese rekonstrukcijas projekta realizācijai valdība šodien lēma bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā Satiksmes ministrijas valdījumā nekustamo īpašumu «Māllēpes A» - zemes vienību 0,15 ha platībā Lēdmanes pagastā, Lielvārdes novadā. 

Pirks zemi Lēdmanes pagastā valsts autoceļa posma Tīnūži-Koknese rekonstrukcijai

Foto: Evija Trifanova/LETA

Satiksmes ministrija minēto nekustamo īpašumu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ierakstīs zemesgrāmatā uz valsts vārda ministrijas personā. 

Saskaņā ar likumu «Par autoceļiem» nekustamais īpašums pēc pārņemšanas valsts īpašumā nonāks valsts akciju sabiedrības «Latvijas Valsts ceļi» pārziņā. 

Posma Rīga (Tīnūži)-Koknese rekonstrukcija un būvniecības projekts tiks realizēts līdz 2013.gadam. Izbūvētā Latgales autoceļa ieslēgšanai esošajā autoceļu tīklā nepieciešams izbūvēt jaunu autoceļa posmu Krape-Koknese ar pieslēgumu esošajam autoceļam Rīga-Koknese-Krāslava-Baltkrievijas robeža aiz Kokneses. 

Izbūvētā un rekonstruētā autoceļa kopgarums būs 72 kilometri. Projekta gaitā rekonstruēs piecus tiltus un satiksmes pārvadus, bet deviņus uzbūvēs no jauna, kā arī uzcels 20 pazemes caurbrauktuves. 

Posma rekonstrukcijas plānotās kopējās izmaksas ir 96,7 miljoni latu. Valsts budžets sedz 15% no posma kopējām izmaksām, pārējos 85% nodrošina ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Posmā no Tīnūžiem līdz Viskāļiem projektēta esošā ceļa rekonstrukcija, bet posmā no Viskāļiem līdz Koknesei paredzēta jauna ceļa būvniecība. Jaunais autoceļš ir projektēts kā divu joslu ātrsatiksmes ceļš ar asfaltbetona segumu tikai ar divlīmeņu krustojumiem. Projektā papildus ir iekļauta arī reģionālā autoceļa Ulbroka-Ogre posma Tīnūžu tuvumā rekonstrukcija, lai nodrošinātu drošu braukšanu pa esošo ceļu līdz laikam, kad izbūvēs austrumu ievadu Rīgā, un pieslēgumu esošajam autoceļam Koknesē. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
25

2017. gada 25. septembris

Vārda dienas

Rauls, RodrigoRaulis, Sulamite, Sulamīte, Svanhilda, Rasmis

Valūtu kursi

25.09.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv