«Pirmā persona» krieviem Abreni neatdos

Apollo
0 komentāru

Ceturtdien, 5. maijā, plkst. 19.30 Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» piedalīsies Latvijas Republikas ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP).

Ministrs «pirmās personas» statusā debitēs pēc vērienīgajām 4. maija deklarācijas svinībām, kuru sakarā pieminēti visi reālie un iedomātie Latvijas ārpolitikas panākumi.

Tikmēr Pabrika kungam valstsvīra sūtība spiež gādāt par neatrisinātajām problēmām, proti, taisnīga un Latvijas nacionālajām interesēm atbilstoša robežlīguma  parakstīšanu ar lielvalsti Krieviju.

Tieši ārlietu ministrs iniciēja nepieciešamību vēl 1997. gadā parafēto līguma tekstu vienpusēji papildināt ar īpašu skaidrojošu deklarāciju, kura ietvertu atsauci uz vēsturisko 1920. gada līgumu un saglabātu iespēju nākotnē turpināt sarunas par zaudēto Abrenes apriņķa teritoriju atgūšanu. Kā zināms, šīs Pabrika kunga aktivitātes izpelnījās prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas negatīvu reakciju, jo valsts galva apšaubīja šīs deklarācijas juridisko un politisko vajadzību.

Tikmēr ne ārlietu ministrs, ne valsts likumdevēji, ne izpildvaras augstākie vadītāji nav papūlējušies paskaidrot Latvijas pilsoņiem, kālab jautājums par skaidrojošo deklarāciju kļuva svarīgs divas nedēļas pirms reālā robežlīguma parakstīšanas datuma; vai šā jautājuma novilcināšanā vai steidzināšanā jāvaino politiski nejēgas vai arī politiskie kaitnieki.

Arī «Apollo» apmeklētāji šeit aicināti uzdot savus jautājumus Artim Pabrikam. Raidījuma «Valsts pirmās personas» pilns videoieraksts portālā būs skatāms 6. maijā.

«Pirmā persona» krieviem Abreni neatdos

Foto: Jānis Deinats

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv