«Pirmā persona» runā par robežlīgumu

Apollo
0 komentāru

Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» 5. maijā piedalījās Latvijas Republikas ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP).

Raidījuma gaitā Arta Pabrika kunga valstsvīra patoss viskvēlāk izpaudās, skaidrojot Latvijas–Krievijas robežlīguma parakstīšanas problemātiku. Ministra kungs uzsvēra, ka līguma teksta papildināšana ar vienpusēju skaidrojošu deklarāciju bijis obligāts juridisks priekšnoteikums, lai dokuments ļautu starptautiskajā tiesvedībā saglabāt Latvijas valstiskuma pēctecību.

Ministra kungs diplomātiski izvairījās no konkrētas atbildes, kuras amatpersonas vainojamas, ka Latvija teju bija gatava parakstīt dokumentu, kas teju pretrunā ar 4. maija Neatkarības deklarācijas principiem.

Savukārt žurnāliste Baiba Strautmane studijas viesi izvaicāja par viņa un Valsts prezidentes iespējamām pretrunām, jo Vīķes-Freibergas kundze iepriekš publiski apšaubīja šīs deklarācijas lietderību un atgādināja Satversmē noteikto valdības atbildību par valsts ārpolitiku — šajā gadījumā 10. maijā plānotā Latvijas–Krievijas līguma izgāšanu.

«Apollo» apmeklētājiem šeit iespējams noskatīties LTV 5. maija raidījuma «Valsts pirmās personas» pilnu videoierakstu.

«Pirmā persona» runā par robežlīgumu

Foto: AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv