«Pirmās personas» latvietes un valodnieces sirds

Apollo
0 komentāru

Latvijas Televīzijas kārtējā raidījumā «Valsts pirmās personas» 26. maijā piedalījās Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (JL).

Žurnāliste Baiba Strautmane ar studijas viešņu sprieda par rezultātiem, ko gada laikā nesusi valstī īstenotā mazākumtautību izglītības reformu, kā arī Minoritāšu tiesību konvenciju kā varbūtēju apdraudējumu latviešu valodai.

Tika skarts arī krievu valodas jautājums, jo šīs valodas prasmi uzstājīgi pieprasa darba tirgus Latvijā. Ministre uzsvēra, ka Latvijā izveidota vajadzīgā juridiskā bāze un «latviešu valodas valsts statusa nodrošināšana ir pašu latviešu rokās». Druvietes kundze arī apgalvoja, ka Latvijā «nepastāv etniskais, bet atsevišķos gadījumos vienīgi lingvistiskais konflikts».

Ministres dalību tiešraidē jo aktuālu darīja todien Valsts civildienesta pārvaldes saistībā ar Mežaparka nekustamo īpašumu iznomāšanu pieņemtais lēmums par triju Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņu, arī ministrijas valsts sekretāra Valda Egles, atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Visiem «Apollo» apmeklētājiem šeit iespējams noskatīties raidījuma «Valsts pirmās personas» pilnu videoierakstu.

«Pirmās personas» latvietes un valodnieces sirds

Foto: AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv