Pirmizrāde Jaunajā Rīgas teātrī: «Spēlējot upuri»

Apollo
0 komentāru

Lugas galvenais varonis, jaunais cilvēks Vaļa nēsā beisbola cepuri ar personāžiem no animācijas seriāla «Dienvidparks». Turklāt Vaļam ir īpašs darbs - viņš policijas izmeklēšanas eksperimentos izvēlējies spēlēt upura lomu. Kāpēc? Edgars Samītis šī jaunā cilvēka vārdiem prāto: Es spēlēju cietušos… lai pats izbēgtu… Izspēlēt nāvi savā ziņā ir izdarīt pretpoti, jo patiesi šausmīgais ir tikai nezināmais. Un, protams, – nāves iezīmētajam ne no kā nav bail, jo spēlēt un spēlēties taču nav kaitīgi?!

Pirmizrāde Jaunajā Rīgas teātrī: «Spēlējot upuri»

Publicitātes foto

Ātra, aktīva, vitāla izrāde, kur paralēli Presņakovu lugas stāstam izrādes veidotāji piedāvā citu krāsu paleti: dzīvi kā neierobežotu iespēju lauku un visas citas krāsas bez melnās.

Luga velk šodienas paralēles ar Hamletu. Jaunais cilvēks beisbola cepurē, protams, nespēj tikt līdz augstajai drāmai ar filosofisko izvēli: būt vai nebūt? Bet varbūt tieši šī neparastā tiekšanās pēc patiesības viņu padara par mūsdienu jaunās drāmas varoni, par jauno laiku Hamletu?

Kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu, JRT aktieriem un mūziķi Aini Rudzīti izrādē izmantojam dažādus mūsdienu teātra paņēmienus vienlaikus atgriežoties nabadzīgā spēles teātra estētikā. Un skatuves būs daudz televizoru, spēles un saspēles kolorītos, ikdienā atpazīstamos sociālos tipāžos. Veselā saprāta robežās mēģināsim smieties par visu, arī par šausmīgo. Orientieris ir brāļu Presņakovu kādā intervijā  paustais kredo: «tās ir mūsu domas par laiku, kurā dzīvojam…"

Režisore – Ilze Olingere
Māksliniece – Katrīna Neiburga
Muzikālais noformējums – Ainis Rudzītis
Lomās: Edgars Samītis, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Andis Strods, Ivars Krasts, Varis Piņķis, Sandra Zvīgule, Inga Alsiņa, Liena Šmukste, Jana Čivžele

Jaunā Rīgas teātra Mazā zāle, Lāčplēša ielā 25

Pirmizrādes 2009. gada 10.decembrī
Izrādes 11., 15. un 23.decembī un 12., 13., 22. un 23. janvārī

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv